تجربه سفر به کمر آنتالیا و اقامت در هتل دایمابیز

3.1
از 17 رای
تقویم ۱۴۰۳ لست‌سکند - جایگاه K - دسکتاپ
تجربه سفر به کمر آنتالیا و اقامت در هتل دایمابیز
آموزش سفرنامه‌ نویسی
24 اردیبهشت 1403 15:00
1
783

سفر به سواحل مدیترانه و شهر آنتالیای ترکیه با توجه به تنوع و امکانات هتل سفری فرحبخش می باشد. علت اینکه تصمیم گرفتم سفرنامه آنتالیا و هتل مورد استفاده را ذکر کنم کمبود سفرنامه در این خصوص بوده است. امیدوارم این سفرنامه کمک شایانی برای کسانی که تمایل به رفتن به هتل‌های یوال ریزورت منطقه آنتالیا دارند؛  باشد.  

انتخاب هتل با توجه به تنوع موجود سخت می باشد.  چون بیشترین وقت خانواده در تفریحات هتل صرف می‌شود همچنین ملاحظات هزینه نیز وجود دارد؛  لذا تحقیقات گسترده‌ای به صورت اینترنتی و حضوری انجام دادم. هتل‌های ۵ ستاره یوال ریزورت در محدوده قیمت ۳۰ میلیون تومان بسیار کم است و امکانات ضیافت خوبی ذکر نشده است آژانس‌های زیادی در این خصوص مورد بررسی قرار گرفت نهایتاً به سه هتل رویال تاور ریزورت آنتالیا؛ ترانس اتلانتیک و دایما بیز رسیدیم که در سفرنامه از آن به خوبی یاد شده بود.

هنگامی که با یک آژانس مسافرتی که مدیر آن از دوستان می‌باشد مشورت نمودم ایشان پیشنهاد هتل دایما بیز  یوال  ریزورت را دادند وقتی از چند مدیر دیگر آژانس‌ها سوال نمودم .  این هتل پیشنهاد شد لذا جهت  خرید تور آنتالیا اقدام نمودم قیمت تور در تاریخ ۱۰ تیر برابر ۳۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان برای هر نفر در اتاق دو تخته بود هفته بعد این قیمت به ۳۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان افزایش می‌یافت لذا علی رغم اینکه بایستی بعد از امتحان فرزند از مشهد به سمت تهران حرکت می‌کردم اینطورتور  خریداری شد.  خرید ارز نیز از طریق اپلیکیشن بله به میزان ۵۰۰ دلار برای هر فرد بزرگسال بالای ۱۸ سال انجام شد.مستندات بلیط و ویچر هتل را ملاحظه می‌نمایید:

undefined

undefined

خرید تور آنتالیا یو آل به گونه‌ای بود که بایستی سفر از تهران انجام می‌شد بایستی پرواز از تهران انجام می‌شد لذا جهت عزیمت از مشهد به تهران بایستی خودروی شخصی را آماده سفر می‌کردم وسیله نقلیه عمومی هواپیما و قطار از مشهد به تهران موجود نبود.

تعمیرات خودرو: تسمه تایم ال ۹۰ و متعلقات سه و نیم میلیون تومان ؛ گردگیر پلوس و تعویض و واسکازین یک میلیون و ششصد هزار تومان؛  تعمیر سرسیلندر موتور هشت و نیم میلیون تومان و خودرو آماده سفر شد.

سفر ساعت ۱۰ صبح ۹ تیر ماه به همراه خانواده آغاز شد که ساعت دوازده و نیم به سبزوار رسیدیم و کمی استراحت نمودیم.. هوا به شدت گرم بود  و استفاده از کولر خودرو امکان نداشت. چون دمای آب افزایش یافته و رادیاتور به علت  هوای داغ محیط؛  خنک نمی‌شد سپس ادامه مسیر تا شاهرود که ساعت۱۵  و سی  دقیقه به شاهرود رسیده و استراحت نمودیم.  سپس  ادامه مسیر به سمت گرمسار انجام شد. 

از آنجایی که مقصد فرودگاه امام خمینی بود تصمیم شد از گرمسار به تهران نیومده و از طریق اتوبان حرم تا حرم به سمت فرودگاه رهسپار شویم لذا از گرمسار وارد این اتوبان شده و مبلغ ۱۱۵۰۰ تومان پرداخت نمودیم بعد از ۶۰ کیلومتر وارد اتوبان الغدیر شدیم و مبلغ ۶۵۰۰ تومان پرداخت نموده و پس از ۴۵ کیلومتر به اتوبان تهران  ساوه  رسیدیم و خودرو خودرو را در پارکینگ شماره ۳ فرودگاه (قسمت بدون سقف ) پارک  نموده  و وارد فرودگاه امام خمینی شدیم و از پذیرش شماره ۸۱ کارت پرواز به سمت دالامان را دریافت نمودیم؛  سپس از قسمت کنترل گذرنامه عبور و دلارهای سهمیه‌ای را از عابر بانک دریافت نمودیم.

undefined undefined

با عبور از گیت ۲۴ وارد هواپیما شدیم.

undefined

ساعت ۱ بامداد هواپیمای معراج تیکاف نمود  و ساعت ۵ صبح به وقت محلی در فرودگاه دالامان فرود آمدیم. با اینکه این فرودگاه یک فرودگاه شهر کوچک می‌باشد ولی از امکانات خوبی برخوردار بود.  اتوبوس جهت انتقال از دالامان به کمر آماده بود پس از اینکه همه مسافران سوار شدند اتوبوس حرکت و طبق برنامه بایستی بعد از ۵ ساعت به هتل می‌رسیدیم. شهر دالامان یک شهر سرسبز نظیر گرگان و ساری می‌باشد که از دریا فاصله دارد ولی شهری با امکانات بیشتر از شهرهای شمال ایران می‌باشد . اتوبوس  جهت صرف صبحانه در رستوران محلی بین راه توقف داشت.

undefined

قیمت‌ها را ملاحظه می‌کنید به علت قیمت بالا و نداشتن لیر از خوردن صبحانه تا رسیدن به هتل صرف نظر شد. ساعت ۱۰ صبح به هتل دایما بیز  رسیده و صبحانه صرف شد.  مدارک لازم برای پذیرش اتاق پرسپشن تحویل داده شد این مدارک شامل گذرنامه و ویچر هتل می‌باشد. بعد از پذیرش دستبندی به مهمانان داده می شود که می توانند از امکانات هتل بصورت رایگان استفاده کنند.

undefined undefined undefined

هتل دایمابیز دارای پارک آبی (پارک آبی دولوسو)  می‌باشد. استفاده از آن و دریا و رستوران‌های واقع شده در آن محل رایگان است.

undefined

برنامه غذا شامل صبحانه ۷ الی ده و نیم صبح ۱۲:۳۰ الی ۱۴ نهار ۱۱:۳۰ الی ۱۶ پیتزا در کنار دریا ۱۸:۳۰ الی ۲۱ شام می‌باشد.

ساعت ۲۱:۳۰ در محل تجمع روباز کنار دریا مسابقه و موسیقی برگزار می‌گردد.

روز دوم:

هتل به صورت کشتی ساخته شده و در طبقه همکف استخر وجود دارد که ساکنین طبقه همکف  می‌توانند از آن برای آبتنی استفاده کنند. عمق ۱۳۰ سانتی متر می‌باشد.

undefined

سپس صبحانه صرف شد ساعت ۱۰ صبح پارک آبی باز و قابل استفاده می‌شود. همچنین هر هفته روزهای  یکشنبه بعد از ظهر فوم پارتی برگزار می‌گردد.

undefined

طبق روال شام از ساعت ۱۸:۳۰ الی ۲۱ در محل رستوران برقرار است تنوع غذایی خوبی در صبحانه ناهار و شام وجود دارد .

روز سوم:

امکان استفاده از اینترنت تنها در لابی هتل میسر می‌باشد لذا صبح زود بعد از بررسی برنامه‌های روزانه در استخر مقابل اتاق آبتنی  کرده صبحانه میل شد. در محل سالن صبحانه با خانم نیلوفر از شومن‌های هتل در خصوص جاهای دیدنی کمر، بازار و قیمت‌ها در آنتالیا صحبت شد ایشان ضمن ارائه آدرس اظهار نمودند اگر خرید مختصر دارید می‌توانید از بازار شهرکر کمر استفاده کرده و به آنتالیا نروید رفتن با آنتالیا نیاز به حدود یک ساعت وقت و صرف هزینه ۴۰ لیر به اضافه هزینه رفتن به کمر ۱۵ لیر دارد.

به علت کاهش ارزش لیر ترکیه قیمت‌ها بسیار زیاد شده قبلا با پرداخت دو لیر هزینه رفت و آمد اتوبوس پرداخت می‌شد ولی الان به ۱۰ لیر رسیده است همانطور که نیلوفر گفته بود برندهای مورد علاقه ایرانیان مانند ال سی وایکیکی و دیفکتور وجود داشت مختصری خرید تیشرت و کلاه از ال سی سی وایکیکی و همچنین خرید لوازم بهداشتی نظیر دئودانت نیوا که ایران تقلبی پاکستانی آن وجود دارد و به قیمت ۶۷ لیر خریداری شد که قیمت آن نصف  قیمت ارائه شده در هتل می‌باشند.

undefined undefined undefined undefined

undefined

قیمتها را مشاهده می کنید. فروشگاه 82 اجناس خود را با قیمت مناسب تر عرضه می کند.

شهر کمر شهری شبیه شهرهای شمالی ایران و چندان بزرگ نیست ولی به همت دولت ترکیه از وضعیت یک شهر سنتی و قدیمی با بناهای ضعیف و قدیمی به یک شهر مدرن با زیرساخت قوی و منظم و ساختمان‌های زیبا تبدیل شده است.  برای رفتن از هتل به کمر ۱۵  لیر پرداخت شد.  برگشت نیز با همان مینی بوس به هتل رسیدیم. از ساعت ۹:۳۰ صبح به بازار کمر رفته  (فاصله هتل تا کمر بیست دقیقه)و ساعت ۱۵:۳۰  به هتل برگشتیم.

چون ناهار تموم شده بود به غذاخوری کنار ساحل رفته پیتزا و سالاد صرف شد. سپس تصمیم گرفتم از سرسره چاله فضایی استفاده کنم همراه دخترم در قسمت چاله فضایی مراجعه کردم اول او وارد شد سپس من وارد چاله شدم متصدی قبل از ورود می‌پرسید که آیا شنا بلد هستید یا نه من در طول حرکت درون چاله هیچ مشکلی نداشتم ولی در انتهای کار متوجه نشدم به چه شکلی با بدنه یا لبه پایین چاله برخورد کرده و از ناحیه بینی دچار مصدومیت و خونریزی شدم.  

بلافاصله به اتاق بهگری پارک هدایت شدم. بهگر  با بتادین جلوی خونریزی را گرفت و گفت دچار شکستگی بینی نشده‌ام ولی خونریزی داخلی دارم حدود نیم ساعت آنجا بودم سپس اعلام شد بایستی به بیمارستان مراجعه شوم ولی در صورت رضایت می‌توانم از بهگری خارج شوم. من درخواست کردم با لیدر هتل تماس بگیرند چون قبلاً گفته بودند بیمه در صورتی فعال می‌شود که با لیدر تماس گرفته شود و با اطلاع او به پزشک مراجعه شود. خانم الناز اعلام داشت با رضایت از بهگری خارج شوم و در صورت ادامه خونریزی یا ناراحتی روز بعد به بیمارستان اعزام شوم. بهگر روی قسمت زخم را چسب زد و با قرار دادن کیسه یخ از تورم  بینی  جلوگیری کرد.

سپس به اتاق هتل مراجعه نمودم خوشبختانه احساس درد و ناراحتی نداشتم ولی از استخر در بعد از ظهر محروم شدم. نمایش شب هتل خوب نبود ؛  آهنگ روسی پخش می‌شد.

روز چهارم:

صبح زود بیدار شده و پانسمان بینی را برداشتم خوشبختانه مشکل خاصی مشاهده نشد سپس با شنا در استخر مقابل اتاق شروع و بعد از صبحانه به ساحل دریا رفتیم و سپس به سونا و حمام ترکیه هتل مراجعه شد همگی رایگان است. بعد از ناهار استراحت نمودم بعد از شام به بازار محلی اطراف هتل مراجعه شد قیمت‌ها بر حسب یورو و دلار و بالا بود.لذا از خرید منصرف شدیم.

برای تورهای داخل شهر و منطقه آژانس‌های موجود مراجعه شد قیمت تور کشتی از ۲۵ دلارتا ۲۰   دلار متغیر بود وقتی متصدی متوجه شد که ما ۱۲ نفر هستیم که می‌خواهیم از تور کشتی استفاده کنیم قیمت را به ۱۵ دلار کاهش داد. شامل حضور در کشتی سه طبقه از ساعت ۹ الی ۱۶ با صرف ناهار بدون نوشیدنی؛  موسیقی؛ شنا در آب دریا و جزیره. همچنین مراجعه به چند آژانس قیمت ماساژ به مدت دو ساعت ۱۰ دلار انتخاب شد در شرایط مساوی قیمت هتل ۵۰ یورو بود. برخی آژانس‌ها قیمت ۲۰ و ۱۵ دلار را اعلام کردند.

undefined

سپس به هتل برگشته ؛  در کنار ساحل  دریای مدیترانه استراحت نمودیم.

روز پنجم:

ساعت ۶:۳۰ با زنگ ساعت بیدار و بعد از صرف صبحانه در استخر مقابل اتاق آبتنی نمودم طبق برنامه بایستی به توری کشتی می‌رفتیم لذا ساعت ۹ در محل ورودی هتل بودیم که ساعت حدود ۹ و ۱۰ دقیقه مینی بوس آمد و ما را که ۱۲   نفر بودیم به بندر کمر برد و سوار کشتی سه طبقه شدیم.

در این محل کشتی‌های زیادی مسافر سوار کرده و از سواحل کمر عبور می‌کنند عبور از کنار ساحل هتل دایمابیز جالب بود هتل‌های بسیاری کنار ساحل ساخته شده بودند. کشتی  دوبار در نزدیکی ساحل ایستاد تا افراد در آب دریا شنا کرده پس با آب شیرین کشتی دوش گرفتیم سپس فوم پارتی در کشتی داشتیم و نهار را در کشتی خوردیم ؛ سپس کشتی به سمت بندر کمر بازگشت در مسیر بازگشت یکی از مسافرین با ناخدا صحبت کرد که ما را با قایق به ساحل دایمابیز برسانند و به بندر کمر  نرویم که قبول شد و ما با قایق به ساحل هتل رسیدیم.  سپس در استخر هتل شنا کرده و پس از شام به دیدن برنامه جشن رفتیم.

قیمت تورهای اقساطی آنتالیا

روز ششم : 

امروز آخرین روز استفاده از امکانات می‌باشد لذا به  پارک آبی دلسو رفته و کمی سرسره استفاده شد و در استخر آن شنا کردیم ؛  سپس به استخر داخل هتل مراجعه کرده و در استخر هتل شنا می‌کردیم که مسابقه واترپلو  برگزار شد. ۵ پنج نفر ایرانی با ۵ نفر روس که من جز تیم  روسها  بودم و نهایتاً با ۷ گل زده در مقابل تیم دیگر برنده شدیم.

بعد از ناهار و بر اساس رزرو قبلی به ماساژ داخل شهرکمرمراجعه شد ( با خودرو از هتل به محل ماساژ رفته  و بعد از آن به محل هتل بازگشتیم)  در این مکان ماساژ آقایان با مردان و خانم‌ها با بانوان می باشد.  ابتدا به سونا رفته سپس حمام ترکی و شستشو با کیسه انجام شد سپس در کنار استخر  ماسک صورت داشتیم و سپس ماساژ بدن با روغن انجام شد بعد از تعویض لباس به هتل مراجعه شد قیمت رفت و برگشت از هتل و ماساژ برابر  ۱۰  دلار شد . برای چنین خدماتی پیشنهاد ۱۰ تا ۲۰ دلار در خارج از هتل و ۵۰ یورو داخل هتل داده شده بود. بعد از شام آخرین نمایش مشاهده شد.

روز هفتم:

صبح ساعت ۶ بیدار شدم حدود یک ساعت آبتنی کردم سپس صبحانه خورده  و دوش گرفتم. امروز  آخرین  حضور در هتل و کمر خواهد بود  و روز بازگشت می‌باشد بعد از صبحانه وسایل را جمع و اتاق را تحویل دادیم ساعت ۱۱ ساعت چک اوت  می‌باشد.  وسایل داخل اتاق نگهداری چمدان قرار دادیم سپس برای خرید به کمر رفته و ازlc wikiki  مبلغ ۹۰۹    لیر خریداری کردیم.  این  فروشگاه مجهز به سیستم تکس فری می‌باشد و می‌توانید با ارائه گذرنامه ؛ فیش پس گرفتن مالیات را تحویل و در فرودگاه مالیات خود را پس بگیرید. 

سپس به هتل  برگشته ناهار خورده و منتظر شدیم تا اتوبوس فرودگاه بیاید طبق برنامه بایستی اتوبوس ساعت ۱۹ به هتل می‌آمد لذا برای خرید سس انار به فروشگاه اطراف هتل رفتیم رب انار نیم کیلویی یک دلار قیمت داشت. بعد از خرید به هتل برگشتیم( ساعت ۱۸:۳۰ ) که متوجه شدیم اتوبوس برای بردن ما آمده برنامه برگشت عوض شده و ما بایستی از فرودگاه دنیزلی با هواپیمای قشم ایر  ساعت ۳ بامداد به جای ۵ بامداد بازگردیم. 

هیچ یک از موارد گفته نشده بود لذا با عجله وسایل را برداشته و سوار اتوبوس شدیم اتوبوس چند نفر را از هتل‌های دیگر سوار کرد و از کمر به سمت آنتالیا رفته سپس به سمت دنیزلی حرکت نمودیم  در فروشگاه بین راهی برای خوردن غذا نگه داشت.

undefined

قیمت یک  ساندویچ جوجه  ترکی برابر ۶۵   لیر می‌باشد. ساعت ۱۲:۳۰ شب فرودگاه دنیزلی رسیدیم ولی متاسفانه این فرودگاه بسیار کوچک و از ارائه خدمات تکس فری عاجز بود لذا به علت تغییر در فرودگاه و  پرواز امکان دریافت ۳۷ لیر تکس فری ممکن نشد.

undefined

پرواز به موقع انجام و بعد از دو و نیم ساعت (ساعت ۵:۴۵ ) فرودگاه امام خمینی تهران به زمین نشست و ساعت  ۷  از فرودگاه خارج شدیم و سفر سخت از تهران به مشهد با اتومبیل شخصی و بعد از ۲۴ ساعت عدم استراحت آغاز شد.

از آنجایی که با وجود بزرگراه‌های اطراف فرودگاه؛  دسترسی به جاده مشهد و گرمسار و بدون حضور در تهران ممکن بود رفتن تا سمنان به راحتی انجام شد.  ولی بعد از آن به علت گرمای هوا ؛ خستگی من و عدم امکان استفاده از کولر رانندگی بسیار سخت بود.  توصیه می‌کنم هیچکس به این شکل رانندگی نکند حداقل یک روز در تهران بایستی استراحت می‌کردیم . نهار در شاهرود صرف شد و ساعت ۱۹:۳۰ به مشهد رسیدیم و سفر به اتمام رسید.

توصیه :

کسانی که تحمل هوای شرجی را ندارند در تیر به کمر سفر نکنند. هوا بسیار شرجی و گرم بود البته بعد از غروب آفتاب قابل تحمل می‌گردید.

اگر هدف از استفاده از امکانات هتل است حتما از هتل خوب استفاده کنید.

مزایای هتل دایمابیز: 

هتل با تعداد اتاق زیاد و امکانات زیاد نظیر پارک آبی؛  استخر ؛  استخر کنار اتاق برای طبقات همکف؛  برگزاری شو و مسابقات در روز و شب؛  برگزاری موسیقی زنده هر شب کنار ساحل ؛ صرف نوشیدنی در کنار ساحل و هتل در تمام شبانه روز ؛ تنوع غذایی زیاد در سه وعده غذای اصلی؛  اینترنت بدون فیلتر و با سرعت خوب در لابی هتل؛  امکان دسترسی به شهر کمربا مینی بوس؛  امکان استفاده از سونا و حمام ترکی رایگان؛  امکان استفاده از ماساژ

معایب:

یک غذا- تمام غذا سازگار با مزاج ایرانی‌ها نیست و بیشتر جوجه و کباب ترکی؛  سیب زمینی و سالاد صرف شد ؛  امکان استفاده از پارک آبی فقط با مایو یا لباس پوشیده ترکی برای خانم‌ها ممکن بود. 

دو- اجرای برنامه نمایش و شو کم بود .

سه-  سیستم سرمایشی به اندازه کافی برای لابی مناسب نبود.

چهار- فاصله هتل تا کمر ۲۰ دقیقه می‌باشد.

پنج-   ساحل قلوه سنگ بوده و آب دریایی مدیترانه بسیار شور است لذا امکان استفاده از دریا برای همه ممکن نیست.

در مجموع با توجه به هزینه انجام شده از خدمات بیشتری نسبت به هتل‌های مشابه برخوردار بودیم.

برنامه روزانه شامل خوردن غذا؛  پارک آبی؛  شنا در استخر ؛ خوردن نوشیدنی اصل کوکا- فانتا و سون آپ و موزیک  شبانه  در فضای آرام در کنار دریا و جنگل. خوشبختانه اتاق همکف ما در کنار استخر بود و هر روز و شب به راحتی می‌شد از این استخر استفاده کرد ( این امکان برای طبقات بالا میسر نبود).

تعویض پول از دلار به لیر:

لیدر هتل هر دلار تبدیل به ۲۲ لیر

صرافی مجاز هر دلار تبدیل به ۲۴ لیر

مغازه و دفاتر هر دلار تبدیل ۲۵ لیر

اختلاف ساعت ترکیه با ایران نیم ساعت می باشد.

حداقل اجاره خودرو روزانه ۵۰۰ لیر می باشد.

تورهای معرفی شده لیدر تور:

الف- تور کشتی شبانه روزهای دوشنبه: ۱۶ الی ۲۱     قیمت ۶۵  دلار

ب- تور کشتی شبانه روزهای سه شنبه: از ساعت ۱۶ الی ۲۰  قیمت ۴۵ دلار 

پ- تور رفتینگ: با خودروشاسی بلند به داخل کوه می روید. با موتور به سرچشمه رودخانه می روید. با قایق داخل رودخانه می شوید. قیمت  ۶۵ دلار

ت-پارکهای آبی اطراف هتل:

۱-پارک مون لایت: 3.7 کیلومتر

۲- پارک فولکوریک یوروک: 3.9 کیلومتر

۳:پارک دولوسو کمر: 0.3 کیلومتر

لیدر شرکت من و تو عملکرد خوبی جهت راهنمایی نداشت. ظاهرا و صرفاً وظیفه فروش تورهای مختلف با سه برابر قیمت آژانس‌های اطراف هتل را به عهده داشت. برای پذیرش ؛  تحویل اتاق؛  تغییر برنامه برگشت و راهنمای استفاده از اتوبوس‌ها محلی کمکی  از ایشان دریافت نشد. اگر شخصاً انگلیسی و کمی ترکی بلد نبودم مطمئناً دچار مشکل زیاد می‌گردیدم. برخلاف سفرنامه های قبلی می توان گفت رسپشن هتل تا حدودی به زبان انگلیسی آشنا بودند و مسایل اصلی قابل حل بود.  کسانی که برنامه‌های هتل برایشان کافی نیست می‌توانند از آژانسهای  اطراف تورهای دیگر خریداری نمایند.  از هتل تور خریداری نکنید.  

نمونه‌ای از تورهای مختلف و قیمت آن به دلار را مشاهده می‌کنید :

undefinedundefinedundefinedundefinedundefined

undefined

امکانات هتل دایما بیز آنتالیا

خدمات عمومی

| اتاق تلوزیون | شاتل فرودگاه | اتاق سیگار | تهویه مطبوع | گرمایش | اتاق های ضد صدا | اتاق های سیگار ممنوع | سرویس اتاق | فامیلی روم | امکانات برای مهمانان معلول | آسانسور | کرایه ماشین | سالن زیبایی مو | سرویس شاتل | دلیوری غذا و سوپرمارکت | شاتل فرودگاه | تهویه مطبوع | فروشگاه رفاه در محل

فعالیت ها

| ساحل | سرگرم های شبانه   |   پینگ پونگ | زمین بازی | سرگرمی عصرانه | کارائوکه | پارک آبی  | موج سواری | پارک آبی  | شیرجه زدن | پارک آبی شیرجه زدن   | امکانات ورزش های آبی در محل | شیرجه زدن | موج سواری | امکانات ورزش های آبی در محل | باشگاه بچه ها

رسانه و فناوری

| پذیرش 24 ساعته | سرویس اتو | سرویس اتو 

غذا و نوشیدنی

| بوفه مناسب برای کودکان | اسنک بار | میوه | رستوران

اینترنت

امکانات بیرونی

| دید ساحل | شاتل فرودگاه | منطقه ساحل اختصاصی | باغ |  ساحل خصوصی | شاتل فرودگاه

چشم انداز

| فکس/فتوکپی | فکس/فتوکپی

پارکینگ

| پارکینگ | پارکینگ | پارکینگ

دسترسی

| توالت با ریل دستگیره | ویلچر | پرس کت و شلوار | توالت بلند | دسترسی به اسکی | پرس کت و شلوار | سینک پایین

استخر و اسپا

| سونا | استخر | ماساژ | حمام بخار ترکی | اسپا | سونا | ماساژ بدن | ماساژ دست | ماساژ دست | ماساژ پا | ماساژ گردن | ماساژ | پکیج اسپا و شنا | سالن آبگرم / منطقه آرامش | اتاق بخار | امکانات اسپا | پدیکور | مانیکور | کلینیک صورت | خدمات زیبایی | چترهای ساحلی | صندلی های ساحلی / صندلی | جکوزی | ماساژ | بسته مراقبتی بدن | اسکراب بدن | مراقبت های بدن | چترهای ساحلی | صندلی ماساژ | مربی شخصی | اسپا | حمام ترکی و بخار | کلاس های یوگا | پاشویی | سرسره آبی | حمام عمومی | ساحل عمومی| زوج ها ماساژ می دهند | استخر | رختکن | مرکز تناسب اندام | صندلی های ساحلی / صندلی | مرکز تناسب اندام | ماساژ فول بادی | ماساژ دست | ماساژ سر | ماساژ پا | ماساژ گردن | ماساژ کمر | زوج ها ماساژ می دهند | استخر بچه ها

خدمات پیشخوان

| میز تور  | پذیرش 24 ساعته | مستخدم | انبار چمدان | دستگاه ATM | انبار چمدان | 

سرگرمی و تفریحات خانوادگی

| پیاده روی | نگهداری از کودکان | تجهیزات بازی برای کودکان | نگهداری از کودکان | بازی های صفحه ای و پازلی

خدمات نظافت

| سرویس اتو | لاندری | سرویس اتو | لاندری

خدمات تجاری

| اتاق جلسه | فکس/فتوکپی | اتاق جلسه / میهمانی | فکس/فتوکپی

امنیت ایمنی

| گاو صندوق  | کپسول های اتش نشانی | دوربین مدار بسته خارج از ملک | دوربین مداربسته در فضاهای مشترک | آلارم دود | محافظت 24 ساعته | زنگ امنیتی | دسترسی به کارت کلید

زبان ها

| آلمانی | انگلیسی | روسی | ترکی

این سفرنامه برداشت و تجربیات نویسنده است و لست‌سکند، فقط منتشر کننده متن است. برای اطمینان از درستی محتوا، حتما پرس‌وجو کنید.

اطلاعات بیشتر