جاده زیبا و رویایی توسکستان، گلستان

4.6
از 341 رای

جاده توسکستان، جاده‌ای است که شاهرود را به گرگان متصل می‌کند. 130 کیلومتر طول جاده توسکستان است و در نهایت به شهر دیدنی گرگان ختم می‌شود. جاهای دیدنی گرگان بسیار است اما جاده توسکستان یکی از گل‌های سر سبد دیدنی‌های این شهر است. در این ویدئو به این جاده رویایی در فصل رنگارنگ پاییز سر می‌زنیم.

جاده توسکستان، تجسم کالبدی بهشت روی زمین

در دامنه‌های شمال شرقی رشته کوه‌های البرز، جنگل‌های بی‌نظیری به اسم توسکستان قرار دارد که پر است از درختان توسکا و بلوط. همه فصل‌های جنگل توسکستان دیدنی است اما دیدن این جنگل انبوه در پاییز لطفی دو چندان دارد. گونه‌های گیاهی و جانوری جنگل توسکستان استان گلستان، بسیار متنوع است و برای علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی یک مقصد شگفت‌انگیز و رویایی است. 

جاده توسکستان، بهشتی در دل جنگل های گرگان!

زمانی که از جاده توسکستان استان گلستان گذر می‌کنید با مناظر بسیار زیبایی مواجه می‌شوید. درختان توسکا و درختان ارس با قد و قامتی بلند در اطراف این جاده قرار دارند. شاید دوست داشته باشید بارها و بارها این جاده پر پیچ و خم را طی کنید و از مناظر آن لذت ببرید. جاده توسکستان در میان دو شهر شاهرود و گرگان قرار دارد. این جاده در فصل پاییز یکی از دیدنی ترین مناطق ایران به شمار می آید.