تور قشم

4.7
از 186 رای

تور قشم از آن سفرهایی است که هر چقدر هم طولانی باشد باز زمان کم ‌می‌آورید. این جزیره آنقدر جا برای گشت و گذار و تفریح دارد که همیشه برایتان ناتمام می‌ماند. این تنوع قشم سبب می‌شود هر کس تفریح و سرگرمی باب سلیقه‌اش را پیدا کند و حسابی در تور قشم کیفش را کوک کند و لذت ببرد. شاید به همین خاطر است که روز به روز به دوستداران تور قشم افزوده می‌شود و مسافرانش هر سال بیشتر می‌شود.

بنابراین، در این بخش قرار است از صفر تا صد تور قشم برایتان بگوییم که اگر جزو گزینه‌های سفرتان آمد، همینجا پاسخ سوال‌هایتان درباره سفر به بزرگترین جزیره ایران با تور را بگیرید.

همه چیز در مورد تورهای قشم

تورهای قشم دست شما را مستقیم و راحت در دست قشم می‌گذارند. اگر تصمیم به خرید تور قشم گرفتید نگران رزرو اقامت و رفت و برگشتتان نباشید، بلکه فقط حواستان را به گشت و گذارها و تفریحاتتان در سفر بدهید. اگر بار اولی است که می‌خواهید به قشم سفر کنید، پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به تورهای قشم بیندازید و اولین سفرتان را با تور قشم تجربه کنید که خیالتان بابت اقامت و بلیط راحت باشد.

تور قشم
چاهکوه از جاهای دیدنی قشم

تورهای قشم معمولا هتل و بلیط هواپیما رفت و برگشت را برایتان تهیه می‌کنند و گاهی تور قشم گردی هم موقع رسیدن به مقصد دارند. البته تور قشم گردی را در خود جزیره هم می‌توانید پیدا کنید و در آنها ثبت نام کنید. پس اگر تور قشمی که گرفتید، قشم گردی نداشت نگران نباشید. در جزیره قشم به دلیل توریستی شدنش در سال‌های اخیر، انواع خدمات مناسب گردشگران پیدا می‌شود. تورهای قشم به صورت‌های مختلفی اجرا می‌شوند که در ادامه درباره آنها صحبت می کنیم.

تور قشم هوایی

تور قشم هوایی معمولا پرطرفدارترین تور جنوب است. از آنجایی که قشم از بیشتر شهرهای ایران دور است، مسافرانی که ترجیح می‌دهند در زمان کمتری خود را به قشم برسانند، تور قشم هوایی را انتخاب می‌کنند. پرواز تهران تا قشم نزدیک 2 ساعت طول می‌کشد و بدون شک هر چه شهرتان به جنوب کشور نزدیک باشد، طول پرواز هم کمتر می‌شود.

امّا تنها ایراد تور هوایی قشم این است که فرودگاه قشم، فاصله زیادی تا مرکز شهر دارد و نزدیک یک ساعت از فرودگاه تا مرکز شهر فاصله‌ست. مسئله دیگر محدودیت بار در تور هوایی قشم است؛ محدودیت بار در پرواز برای هر نفر 30 کیلوگرم است و اگر اهل خرید باشید و بیش از این اندازه بار داشته باشید، ناچار می‌شوید برای حمل بارتان، جریمه بپردازید.

تور قشم هوایی شاید انتخاب اول آنهایی که در شهرهایی غیر از تهران زندگی می‌کنند، نباشد. زیرا در تهران هر روز و پشت سر هم پروازهای قشم انجام می‌شوند. امّا به جز تهران، پروازهای قشم در مشهد، اهواز، شیراز، تبریز و اصفهان برقرار است که در این شهرها هم پروازها روزانه نیست و فقط برنامه خاصی دارد. بنابراین اگر انتخابتان سفر هوایی به قشم است و فاصله زیادی از تهران ندارید، شاید بهتر باشد از تهران راهی سفر شوید که انتخاب‌های بیشتری داشته باشید.

تور قشم زمینی

تور قشم زمینی هم در کنار هوایی بسیار پرطرفدار و محبوب است. یکی از دلایلی که بسیاری ترجیح می‌دهند تور زمینی قشم را انتخاب کنند، هزینه‌های کمتر آن است. ضمن اینکه دور بودن فرودگاه قشم از مرکز شهر، سبب شده سفر هوایی کمی سخت شود.

بنابراین مزیت اصلی تور قشم زمینی، قیمت بسیار کمتر آن است، به همین دلیل بسیاری از مسافران ترجیح می‌دهند کمی سختی مسیر طولانی را تحمل کنند امّا هزینه‌هایشان را کاهش دهند. البته اگر سفر ریلی را دوست داشته باشید، این سختی به لذت تبدیل می‌شود. تور زمینی قشم معمولا به صورت ریلی برگزار می‌شود که در ادامه مفصل‌تر آن را توضیح می‌دهیم.

تور قشم با قطار

تور قشم با قطار میان مردم محبوب است. امّا تور قشم با قطار چه مسیری را طی می‌کند تا به مقصد برسد؟ برای تور قشم با قطار از شهر مبدأتان با قطار به بندرعباس می‌آیید و از آنجا از راه اسکله شهید حقانی، مسیری حدودا ۳۰ دقیقه‌ای را با شناورها طی می‌کنید و به قشم می‌رسید. مزیت تور قشم با قطار این است که هر میزان بار داشته باشید، جریمه نمی‌شوید و سختی‌اش فقط روی دوش خودتان است. بنابراین برای آنهایی که به قصد خرید سفر می‌کنند، تور قشم با قطار بهترین گزینه است.

اگر شهرتان خطوط ریلی داشته باشد، دیگر نیازی نیست حتما به تهران سفر کنید و از همان خطوط ریلی شهرتان می‌توانید خود را به بندر عباس برسانید. مخصوصا اگر در شهرهای جنوبی ایران ساکن باشید، تور قشم با قطار برایتان بسیار مناسب‌تر و ارزان تر خواهد بود.

اگر از تهران راهی تور قشم با قطار شوید، حدود 18 تا 20 ساعت طول می‌کشد تا به بندرعباس برسید. بنابراین در نظر بگیرید که روز اولتان در مسیر سپری می‌شود و اگر تصمیم گرفتید این تور را انتخاب کنید، بازه طولانی‌تری برای سفر در نظر بگیرید تا از مقصد هم لذت کافی را ببرید.

تور قشم
خربس از جاهای دیدنی قشم

تور قشم از تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و سایر شهرهای ایران

تور قشم از تهران و بسیاری از شهرهای ایران برگزار می‌شود و شما می‌توانید از هر مبدأ دیگری که بخواهید تور قشم را تهیه کنید. در حال حاضر پروازهای قشم علاوه بر تهران، بین اهواز، شیراز، مشهد، اصفهان و تبریز هم در رفت و آمد است، بنابراین علاوه بر تور قشم از تهران، تور از این شهرها هم برگزار می‌شود. اگر هم قصد سفر زمینی داشته باشید از سایر شهرها که خطوط ریلی دارند می‌توانید تور قشم را تهیه کنید. امّا نکته‌ای که وجود دارد این است که چون تعداد رفت و آمدهای تهران به قشم از راه زمینی و هوایی زیاد است، تورهای قشم از تهران، تنوع بیشتری دارند و قدرت انتخاب بیشتری به شما می‌دهند. بنابراین با توجه به شهری که ساکن هستید، باید بررسی کنید که اگر از مبدأ خودتان حرکت کنید بهتر است یا خودتان را به تهران برسانید و سپس با تور قشم از تهران همراه شوید.

قیمت تور قشم

قیمت تور قشم معمولا به صرفه و منطقی است و در یک بازه مشخصی قرار می‌گیرد. امّا بستگی به خودتان دارد که کفه امکانات و کفه بودجه را در چه تعادلی قرار دهید. احتمالا از خیلی‌ها شنیده باشید که می گویند {قیمت تور قشم کمتر از کیش است و اگر بودجه زیادی برای سفر به جنوب نداری، تور قشم رو انتخاب کن}. اما ماجرا از چه قرار است؟ از آنجایی که قشم مقصد لوکسی حساب نمی‌شود، قیمت خدمات و امکاناتش مناسب‌تر است. بنابراین قیمت تورهای قشم، اقتصادی است و در کنار آن تفریحات و خریدش هم قیمت‌های مناسب‌تری دارد.

امّا باز هم بستگی به انتخاب‌های شما دارد که بخواهید چطور و با چه میزان هزینه‌ای سفر کنید. در ادامه از مهارت‌هایی می‌گوییم که خرید تور قشم متناسب با بودجه‌تان را راحت می کند.

 

تور قشم ارزان

تور قشم ارزان را با تعدادی راهکار عملی به راحتی می‌توانید بخرید. پس با ما در لست سکند همراه باشید تا همه نکات را برایتان بازگو کنیم. راهکار اول که تاثیر زیادی هم دارد، انتخاب زمان سفر است. در فصل‌های گرم سال که قشم اقلیم گرم و مرطوب دارد، ارزانترین تور قشم را می‌توانید بخرید زیرا در این فصل‌ها مسافر بسیار کم است و تورهای قشم ارزان می‌شوند. اگر ترجیحتان این باشد که اوقات خلوت به قشم سفر کنید و همچنین اگر آب و هوا اذیتتان نکند، بهترین گزینه فصل‌های گرم سال است. هر چه به فصل‌های سرد نزدیک شویم قیمت‌ها بیشتر می‌شود چرا که بهترین فصل سفر به قشم پاییز تا اوایل بهار است.

امّا اگر به دنبال راهکار دیگری هستید، می‌توانید روزهای طول هفته را برای سفر انتخاب کنید که ارزان‌تر از آخر هفته‌ها و تعطیلات هستند. البته بعد از تعطیلات طولانی و پرطرفداری مثل عید نوروز، گاهی تور قشم ارزان پیدا می‌شود. راهکار دیگری که می‌توانید برای خرید تور ارزان قشم در پیش بگیرید، انتخاب ایرلاین‌های ناشناخته‌تر است که بلیط ‌های ارزان‌ تری دارند.

راهکار بعدی، در مورد انتخاب هتل و محل اقامتتان است. هتل های مختلفی در قشم وجود دارند و گستره قیمتی متنوعی را برای مسافران فراهم می کنند. هتل‌های قشم کیفیت‌های مختلفی دارند. با جستجو و بررسی هتل های قشم می توانید متناسب با شرایط تان، به صرفه ترین هتل را انتخاب کنید. مثلا هتل های سه ستاره‌ قشم انتخاب خوبی برای داشتن یک تور قشم ارزان هستند. در لست سکند، می توانید لیست همه هتل های قشم را ببینید و آنها را از نظر امکانات، موقعیت مکانی و سایر مشخصات با هم مقایسه کنید. همچنین بهترین راهنما برای انتخاب هتل، نظرات و تجربه مسافران قبلی از اقامتشان است که در صفحه هر هتل، می توانید آنها را بخوانید.

مشاهده هتل های قشم و نظرات مسافران

تور قشم لحظه آخری

راهکار بعدی برای خرید ارزان‌ترین تورهای قشم، خرید تور قشم لحظه آخری است. اگر آماده سفر به قشم باشید، با خرید تور قشم لحظه آخری می‌توانید خدمات و امکانات مناسب را با قیمت خیلی کمتری تهیه کنید. تورهای لحظه آخری قشم کم نیستند و کافی‌است گوش‌به‌زنگ باشید. تور لحظه آخری قشم، توری است که به موعد اجرایش نزدیک می‌شود ولی همچنان ظرفیت‌ خالی دارد. از این رو آژانس برگزار کننده، تخفیف مناسبی روی قیمت تور قشم، لحاظ می‌کند تا سریعتر ظرفیت تور تکمیل شود. تور قشم لحظه آخری طرفداران بسیاری دارد و معمولا سریع تکمیل ظرفیت می‌شود.

تور لوکس قشم

تور لوکس قشم خریدن هم که بسیار ساده است. گر چه قشم مانند کیش مقصدی لوکس نیست و هتل‌های قشم کیفیتش کمی پایین‌تر است امّا مزیتش این است که تور لوکس قشم را با قیمت بهتری می‌توانید تهیه کنید. بهترین هتل و بهترین پرواز با قیمت مناسبی برایتان تمام می‌شود بنابراین می‌توانید استفاده لازم را از مقصدتان ببرید.

بهترین تور قشم را چطور تشخیص بدهیم؟

بهترین تور قشم را زمانی می‌خرید که مقایسه‌های لازم را کرده باشید و قیمت و امکانات تورها را بررسی کنید. به همین دلیل لست سکند چنین بستری را فراهم کرده تا بین آژانس‌های معتبر و برتر، مقایسه کنید و بهترین تور قشم را تهیه کنید. پس خریدن بهترین تور قشم اصلا کار دشواری نیست. کافیست در همین صفحه تورهای قشم لست سکند را ببینید، روی هر تاریخی که برایتان مناسب بود، کلیک کنید تا جزئیات بیشتر تور به شما نشان داده شود. همچنین می‌توانید تور قشم را آنلاین رزرو کنید و تا مرحله آخر خرید تور را روی سایت لست سکند انجام دهید.

در تور قشم از کجا بازدید کنیم؟

از همان ابتدا گفتیم که در تور قشم، وقت کم می‌آورید، بنابراین بهترین راهکار این است که از قبل برای خودتان معلوم کنید که چه جاذبه‌هایی را دوست دارید ببینید. قشم بسیار وسیع است و تنوع فراوانی از دیدنی‌ها دارد. اگر بخواهید در سیلاب خرید گرفتار شوید، مراکز خرید قشم آنقدری هست که باز چند پاساژ بازدید نشده، باقی می‌ماند. ما در لست سکند لیستی از بهترین پاساژهای قشم به همراه معرفی و آدرس دقیق شان تهیه کرده ایم که اگر اهل خرید باشید، میتواند برایتان راهگشا باشد.

مشاهده لیست بهترین مراکز خرید قشم

آنچه دیدنی ویژه قشم محسوب می‌شود و هیچ جای ایران پیدا نمی‌شود، جاذبه‌های ژئوتوریسمی قشم است؛ یعنی آثاری که هنرنمایی زمین است و طی میلیون‌ها سال ایجاد شده. البته برای دیدن این جاذبه‌ها شاید لازم باشد کمی از مرکز شهر فاصله بگیرید ولی بعد از دیدنشان قطعا از فاصله‌ای که طی کرده و زمانی که گذاشته‌اید پشیمان نمی‌شوید. دو تا از معروفترین این جاذبه‌های ژئوتوریستی دره ستارگان و چاهکوه است.

قشم هنوز بافت سنتی‌اش را حفظ کرده است. بنابراین اگر بودن در میان مردم محلی و سرک کشیدن در آداب و رسومشان مشعوفتان می‌کند، اگر با کمی حوصله بگردید، نشانه‌های فرهنگی قشم نمایان می‌شوند و می‌توانید ساعت‌ها غرق دیدن فرهنگ مردم قشم شوید.

در قشم تفریحات آبی هم فراهم است و اتفاقا قیمت‌هایش کمی ارزانتر از کیش است. معمولا کنار ساحل کلوپ‌های تفریحی فراوانند و انواع تفریحات آبی را ارائه می‌کنند.

لیست جاذبه‌های قشم بسیار طولانی است امّا اگر زمان کافی نداشتید، بازدید از جنگل‌های حرا، جزایر ناز و جزیره هنگام را از دست ندهید که هر کدام شگفتی‌های خاص خودش را دارد. ما لیستی کامل از جاهای دیدنی قشم را برایتان آماده کرده ایم که میتوانید هر کدام از آنها را در برنامه سفر خود جای دهید و از سفر به این جزیره اسرار آمیز لذت ببرید.

مشاهده لیست جاهای دیدنی قشم + عکس

رستوران ها و غذاها محلی در قشم

حتّی اگر با تور قشم سفر کنید، شاید لازم باشد چند وعده غذایی را در جاهای متفاوتی بگذرانید. در قشم خوردن غذاهای دریایی را نباید از دست داد، زیرا سبکی که قشمی‌ها غذاهای دریایی را می‌پزند و ادویه‌هایی که برای خوش طعم کردنش استفاده می‌کنند، تجربه ویژه‌ای از غذاهای جنوبی به شما می‌دهد.

ممکن است در هر گوشه کناری و منوی بیشتر رستوران‌های قشم، غذاهای دریایی را بیابید. اگر بخواهیم چند رستوران محبوب را به شما معرفی کنیم عبارتند از رستوران حاج غفور، رستوران خاله و رستوران نعیم. البته رستوران‌های خوب قشم بیش از اینها هستند. غذاها در جزیره قشم معمولا قیمت اقتصادی و مناسبی دارند، بنابراین تا می‌توانید غذاهای جنوبی را در قشم امتحان کنید.

مشاوره خرید تور قشم با کارشناسان لست‌سکند

اگر در مورد انتخاب و خرید تورهای قشم، سوالی در ذهنتان دارید، راه حل خیلی ساده است! کافیست با تیم مشاوره سفر لست‌سکند تماس بگیرید و به رایگان از راهنمایی‌های متخصصان لست‌سکند در مورد جزیره قشم استفاده کنید. ما در تیم لست‌سکند همیشه همراهتان هستیم و سفر پرخاطره ای را برایتان آرزو میکنیم. از قشم گردی لذت ببرید!

تماس با تیم مشاوره سفر ۹۱۰۱۸۰۰۰-۰۲۱

سوالات متداول

بهترین زمان سفر به قشم چه تاریخی است؟
بهترین هتل‌های قشم برای اقامت کدام هستند؟
در قشم از کدام جاذبه‌ها دیدن کنیم؟
بهترین رستوران‌های قشم کدام هستند؟
در قشم از چه وسیله‌ای برای جابه جایی می‌توان استفاده کرد؟
در قشم چه غذایی بخوریم؟
برای سفر به قشم چه راه‌هایی وجود دارد؟
آیا ممکن است با ماشین شخصی به قشم سفر کنیم؟
هزینه سفر به قشم چقدر است؟
آگهی ایرانگردی - لست‌سکند - صفحه لندینگ