تور طبیعت گردی

4.6
از 71 رای

چند سالی است که طرفداران تور طبیعت گردی در حال افزایش است. شاید ماجراجویی و هیجان زیاد که در تورهای طبیعت گردی نهفته است، سبب شده روزبه‌روز محبوب‌تر شود. در هر صورت، اگر قصد سفر با تورهای طبیعت گردی را دارید، در این صفحه به صورت مختصر و مفید سعی کرده‌ایم مهمترین نکاتی که باید بدانید را در اختیارتان بگذاریم. دانستن این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا با نگاه دقیق‌تر و ذهن آگاه‌تری تور طبیعت گردی مناسب را تهیه کنید و در نهایت، لذت بیشتری از سفرتان ببرید. پس تا انتها، همراهمان باشید.

همه چیز درباره تور طبیعت گردی

تور طبیعت گردی به زبان ساده، سبکی از سفر گروهی است که در بستر طبیعت اجرا می‌شود؛ مثل جنگل، کویر، آبشار و کوه. در این سفر، شما با یک گروه همراه می‌شوید که سفرتان را در دل طبیعت بگذرانید تا روحتان تازه شود. نکته مهم در این سفرها این است که افراد برگزارکننده و تورلیدر طبیعت گردی، تجربه و دانش بیشتری در مواجهه با طبیعت دارند و از همین رو برای شما سفری امن را تدارک می‌بینند. از طرفی، شما برای سفر به طبیعت نیاز به تجهیزاتی دارید که گاهی برگزارکننده تور طبیعت گردی، تجهیزات را برای شما فراهم می‌کند و دیگر نیاز نیست برای یک سفر، تجهیزات گران‌قیمت بخرید.

تور طبیعت گردی خدماتش بسیار متنوع است و چهارچوبش مثل تورهای شهری، از پیش تعیین شده نیست؛ اما معمولا با خرید تور طبیعت گردی، خدماتی مثل حمل‌و‌نقل، راهنمای طبیعت گردی و بیمه مسافرتی را دارید. خدماتی مثل اقامت هم، ممکن است به صورت کمپینگ باشد و اگر قرار به اقامت در خانه محلی، بومگردی یا هتل باشد، جزو خدمات تور می‌شود. اما اگر وعده‌های غذایی و بعضی تجهیزات طبیعت گردی برایتان مهم است، حتما باید از وجودش مطمئن شوید؛ چون به صورت همیشگی، روی خدمات همه تورهای طبیعت گردی ارائه نمی‌شود.

پیش از اینکه در میان انواع تورهای طبیعت گردی جست‌وجو را آغاز کنید، حتما به این مسئله فکر کنید که سفر به طبیعت روحیه خاص خودش را می‌خواهد و هر چقدر هم تور به شما خدمات کاملی ارائه دهد، یک سفر در طبیعت نیاز به تحمل سختی دارد و به هر حال از فضای راحت زندگی شهری، شما را دور می‌کند. برای آن‌هایی که هیجان را دوست دارند و بودن در طبیعت برایشان لذت‌بخش است، همه این سختی‌ها ارزشش را دارد ولی اگر بدون آمادگی ذهنی و با روحیه‌ای حساس بخواهید طبیعت گردی کنید، احتمال دارد تجربه ناخوشایندی داشته باشید.

انواع تور طبیعت گردی

اگر انواع تور طبیعت گردی را بشناسید، راحت‌تر می‌توانید مقصد مدنظرتان را مشخص و تورتان را انتخاب کنید. با استفاده از فیلترهای موجود در این صفحه، می‌توانید اولویت‌بندی تورها را به دلخواهتان تغییر دهید.

تعاریف آکادمیک، تقسیم‌بندی‌های فراوانی برای انواع تور طبیعت گردی ارائه می‌کنند؛ اما اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم، تورهای طبیعت گردی بر اساس مدت زمان سفر، سبک سفر و نوع مقصد به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. مثلا بر اساس اینکه شما جنگل را انتخاب کنید یا کویر، مقاصدتان متفاوت می‌شود. پس بهتر است پیش از انتخاب، ببینید چه ویژگی‌هایی برای تور طبیعت گردی مدنظر دارید.

از بین انواع تورهای طبیعت گردی، آن‌هایی که بیش از همه طرفدار دارد را در ادامه کمی توضیح داده‌ایم.

تور طبیعت گردی کمپینگ

تور طبیعت گردی کمپینگ، معمولا تداعی تصویر ذهنی آدم‌ها از طبیعت گردی است. البته که این نوع تور، سختی‌های خودش را هم دارد ولی برای آن‌هایی که عاشق طبیعتند، تجربه نابی محسوب می‌شود.

منظور از تور طبیعت گردی کمپینگ آن سبک از تورهای طبیعت گردی است که همراه با شب مانی در طبیعت، داخل چادر است. برای کسانی که عادت دارند روی بالش خودشان و در جای راحت بخوابند، ممکن است تور طبیعت گردی کمپینگ کمی دشوار باشد ولی اگر حساسیت‌های این چنینی ندارید، تجربه این تورها به شما این امکان را می‌دهد که تا نیمه شب ستاره‌ها را تماشا کنید و از خوابیدن در دل طبیعت، لذت ببرید.

تور طبیعت گردی یک روزه

تور طبیعت گردی یک روزه، برای آن‌هایی که شاغل هستند و امکان مرخصی گرفتن ندارند یا آن‌هایی که برای اولین بار می‌خواهند طبیعت گردی را تجربه کنند، این فرصت را فراهم می‌کند که یک آخر هفته‌شان را به سفر در طبیعت اختصاص دهند و حسابی خستگی یک هفته کار را از تنشان بیرون کنند. البته تورهای طبیعت گردی مثل تورهای دیگر، با تعداد روزهای مختلف هم برگزار می‌شود، ولی از میان آن‌ها تورهای طبیعت گردی یک روزه، همیشه طرفداران بیشتری را دارد.

قیمت تور طبیعت گردی

قیمت تور طبیعت گردی در این صفحه دائما به‌روز می‌شود و آخرین قیمت هر تور را می‌توانید ببینید. اما نکته‌ای که وجود دارد این است، قبلا تور طبیعت گردی به عنوان تور ارزان به مسافران معرفی می‌شد؛ در حالی که امروزه با متنوع شدن مسافران طبیعت گردی و گسترده شدن خدماتش، طیف متنوعی از قیمت تور طبیعت گردی وجود دارد که لزوما ارزان نیست. در واقع، عواملی باعث ارزان و گران شدن هزینه تور طبیعت گردی می‌شود که در ادامه توضیح داده‌ایم.

تور طبیعت گردی ارزان

اگر قصد دارید تور طبیعت گردی ارزان بخرید، باید به چند عامل مثل تعداد روزهای سفر، سطح خدمات تور و وسیله نقلیه توجه کنید. افرادی که تصمیم می‌گیرند به صورت پیوسته طبیعت گردی کنند، ممکن است تصمیم بگیرند برای کاهش هزینه‌هایشان با تور طبیعت گردی ارزان سفر کنند.

یکی از نکاتی که شما را به خرید تور طبیعت گردی ارزان نزدیک می‌کند، خرید تجهیزات لازم برای سفر است. اگر وسایلتان تکمیل باشد، دیگر نیازی نیست از آژانس، خدمات بیشتر درخواست کنید و قیمت تورتان را افزایش دهید. از طرفی، سعی کنید برای خوردوخوراکتان فکری کنید تا نیاز به دریافت وعده‌های غذایی نداشته باشید. در نهایت، برای خرید تور طبیعت گردی ارزان باید بتوانید از رفاه مطلق بگذرید و کمی بیشتر به سختی‌های سفر تن دهید.

تور طبیعت گردی لوکس

تور طبیعت گردی لوکس را معمولا افرادی دوست دارند که دلشان می‌خواهد طبیعت گردی کنند اما تجهیزات کافی ندارند یا با سختی‌های زیاد طبیعت گردی خو نگرفته‌اند. در تور طبیعت گردی لوکس، در ازای هزینه‌ای که برگزارکننده از مسافران می‌گیرد، تلاش می‌کند شرایط رفاهی کافی را برایشان فراهم کند؛ از تجهیزات طبیعت گردی گرفته تا وعده‌های غذایی رنگارنگ و حتی فراهم کردن دستشویی فرنگی. در واقع مسافر تور طبیعت گردی لوکس، کافی است وسایل شخصی‌اش را داخل کوله‌اش بیندازد و با خیالی آسوده راهی سفر شود.

نکات مهم در خرید تور طبیعت گردی

علاوه بر توضیحاتی که گفته شد، پیش از راهی شدن با تور طبیعت گردی، لازم است نکات مهمی را بدانید که در ادامه برایتان ذکر کرده‌ایم:

۱- حتما از معتبر بودن آژانس مسافرتی که از آن تور تهیه می‌کنید، مطمئن شوید. این روزها، پرطرفدار شدن تور طبیعت گردی سبب شده افراد نامعتبر بسیاری وارد این حوزه شوند. خرید تور از پلتفرم‌های مطمئن، مثل لست‌سکند، خیال شما را از این بابت راحت می‌کند.

۲- هر کدام از تورهای طبیعت گردی را انتخاب کردید، حتما توضیحات خدمات آن را با دقت بخوانید یا اگر لازم شد برای دریافت اطلاعات بیشتر، با تیم پشتیبانی تورهای داخلی ایرانگردی تماس بگیرید؛ چرا که فراموش کردن وسایل مهم در سفر به طبیعت، شما را با مشکل مواجه می‌کند.

۳- تور طبیعت گردی حتما باید همراه با تورلیدر تخصصی طبیعت گردی برگزار شود؛ چرا که خطرات مختلفی که در طبیعت وجود دارد، نیاز به راهنمایی فردی دارد که تجربه و دانش کافی را در این زمینه داشته باشد. آژانس‌های مسافرتی معتبر معمولا تورلیدرهای حرفه‌ای خود را برای سفرهای طبیعت گردی در نظر می‌گیرند.

۴- پیش از سفر، حتما درجه سختی سفر را با میزان توانایی خودتان مطابقت دهید. اگر توانایی همراه شدن در سفرهای سخت را در خودتان نمی‌بینید، با سفرهای آسان‌تر شروع کنید؛ چرا که نداشتن توانایی در طبیعت؛ سفر را هم به کام شما و هم همراهانتان تلخ می‌کند.

۵- در تور طبیعت گردی لازم نیست حتما همراه داشته باشید؛ چرا که همه سفر به همراه گروه است و اگر همراه نداشته باشید هم، می‌توانید با همسفرانتان آشنا شوید.

۶- اهمیت دادن به نکاتی که پیش و حین سفر به مسافران گفته می‌شود، گاهی جانشان را از خطر نجات می‌دهد؛ به همین دلیل به نکاتی که برای سفر می‌گویند، توجه کنید.

مشاوره با تیم لست‌سکند برای خرید تور طبیعت گردی

اگر درباره تورهای طبیعت گردی، سوالی در ذهنتان باقی مانده و نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید، کافیست با تیم مشاوره سفر لست‌سکند تماس بگیرید تا کارشناسان باتجربه ما به صورت تخصصی در مسیر انتخاب بهترین تور طبیعت گردی، به شما کمک کنند.

تماس با تیم مشاوره سفر ۹۱۰۱۸۰۰۰-۰۲۱