بهترین رستوران های ایرانی در ایروان ارمنستان + آدرس و عکس

4.4
از 18 رای
تقویم ۱۴۰۳ لست‌سکند - جایگاه K - دسکتاپ
بهترین رستوران‌های ایرانی ارمنستان را بشناسید
26 بهمن 1401 08:00
8

رستوران های ایرانی در ایروان، برای آن‌دسته از افرادی مناسب هستند که حاضر نیستند از غذای ایرانی در هر حالتی بگذرند. بدون شک یکی از جذابیت‌های هر سفر، امتحان کردن غذاهای محلی و مخصوص آن منطقه است؛ اما اگر حاضر نیستید غذای ایرانی را با هر خوراک دیگری جایگزین کنید یا اینکه به‌مدت طولانی در یک کشور خارجی دیگر اقامت داشته‌اید و دل‌تنگ غذا و رستوران‌‌های ایرانی شده‌اید، در این مطلب از لست سکند به طور خلاصه رستوران های ایرانی ایروان را معرفی می‌کنیم.

رستوران‌ های ایرانی در ارمنستان معمولاً توسط ایرانیان مقیم همین کشور اداره می‌شوند در نتیجه امکان تجربه یک غذای لذیذ ایرانی را برای شما مهیا می‌کنند. البته فراموش نکنید که علاوه بر گردشگران ایرانی حاضر در ارمنستان، غذای ایرانی در سراسر جهان به‌ویژه کشورهای همسایه ایران، طرفداران زیادی دارد و حتی شهروندان ارمنی هم از رستوران های ایرانی در ارمنستان استقبال می‌کنند. در هر حال اگر خوردوخوراک در سفر با تور ارمنستان دغدغه شماست، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

10.jpg

رستوران شیروان (Shirvan Restaurant)

با یکی از شناخته‌شده‌ترین رستوران‌ های ایرانی در ارمنستان شروع می‌کنیم. رستوران شیروان با بیش از یک دهه سابقه، یکی از بهترین رستوران های ایرانی ارمنستان است. رستوران شیروان مانند رستوران‌های سنتی داخل ایران، منویی متنوع با طیف مطلوبی از انواع غذاهای ایرانی، مانند انواع چلوکباب‌ها، خورش‌ها، سالادها، آبگوشت، ارائه می‌دهد. لازم است بگوییم که این غذاها به‌صورت حلال تهیه می‌شوند، پس کسانی که به این موضوع حساس هستند، بدون هیچ مشکلی می‌توانند از غذاهای این رستوران استفاده کنند.

 • امتیاز رستوران شیروان در گوگل: 4.6 از 5
 • ساعت کاری رستوران شیروان: از 11:00 تا 24:00
 • شماره تماس رستوران شیروان: 582565-010
 • وب‌سایت رستوران شیروان: shirvan-persian-restaurant.business.site

موقعیت دقیق رستوران شیروان روی نقشه

lastsecond.ir-best-iranian-restaurants-in-yerevan-shirvan.jpg
نمونه‌ای از غذای یک رستوران ایرانی در ایروان
رستوران های ایرانی ایروان
فضای داخلی شیروان، رستوران ایرانی ایروان

رستوران ققنوس (Phoenix Restaurant)

رستوران فونیکس، جزو بهترین رستوران های ایرانی ایروان است. برتری درخور توجه این رستوران، منوی آن است که تنوع فوق‌العاده زیادی دارد. در رستوران فونیکس ایروان می‌توانید انواع غذاهای ایرانی از جمله بسیاری از کباب‌ها، خورشت‌ها، کشک بادمجان، را سفارش دهید. اگر هم هوس غذاهای فست‌فودی کرده باشید، باز هم می‌توانید در این رستوران غذاهایی مانند پیتزا، برگر و از این دست غذاهای سریع‌پخت را سفارش دهید.

به مواردی که اشاره کردیم، منوی قهوه، بستنی و انواع آبمیوه را هم اضافه کنید. دیگر چه چیزی باقی می‌ماند که امکان سفارش آن را نداشته باشید؟ با این تنوع منو، از کودک تا پیر و جوان، همگی می‌توانند غذاهای دل‌خواهشان را سفارش دهند. فضای رستوران هم فضایی دل‌نشین و دوستانه است و برای جمع‌های خانوادگی و دوستانه مناسب است.

 • امتیاز رستوران ققنوس در گوگل: 4.9 از 5
 • ساعت کاری رستوران ققنوس: از 12:00 تا 23:30
 • شماره تماس رستوران ققنوس: 94590497-374+

موقعیت دقیق رستوران فونیکس (ققنوس) روی نقشه

lastsecond.ir-best-iranian-restaurants-in-yerevan-phoenix.jpg
برخی از غذاهای ایرانی رستوران ققنوس
lastsecond.ir-best-iranian-restaurants-in-yerevan-phoenix-1.jpg
فضای داخلی رستوران فونیکس

رستوران پارس (Pars Restaurant)

پارس، نام یک رستوران ایرانی در ایروان است که اکثر غذاهای ایرانی را در منوی خود جای داده است. در این رستوران می‌توانید انواع و اقسام کباب‌ها را سفارش دهید و اگر هم از غذاهای کبابی خسته شده‌اید، خورشت‌های موجود در منو بهترین گزینه برای شما هستند. اگر تمایل داشتید، در کنار غذایتان ماست و خیار، سالاد شیرازی، زیتون پرورده یا مواردی دیگر سفارش دهید و سفره‌ای ایرانی تدارک ببینید.

یکی از کارهایی که در این رستوران ایرانی در ایروان انجام می‌شود، درست کردن ساندویچ کباب است. در این حالت، شما به‌جای خوردن کباب با چلو، کباب را به‌صورت ساندویچی میل می‌کنید. اگر هم به غذاهای دریایی علاقه دارید، در منوی رستوران پارس چند نوع ماهی مختلف وجود دارد که با توجه به ذائقه‌تان می‌توانید هر کدام از آن‌ها را سفارش دهید.

 • امتیاز رستوران پارس در گوگل: 4.7 از 5
 • ساعت کاری رستوران پارس: از 11:00 تا 23:00
 • شماره تماس رستوران پارس: 275275-010
 • وب‌سایت رستوران پارس: pars-restaurant.business.site

موقعیت دقیق رستوران پارس روی نقشه

lastsecond.ir-best-iranian-restaurants-in-yerevan-pars1.jpg
برخی از غذاهای رستوران پارس
lastsecond.ir-best-iranian-restaurants-in-yerevan-pars.jpg
نمایی از فضای رستوران پارس

رستوران چکاوک (Chakavak Restaurant)

برای شروع یک روز کامل و پرانرژی، راه‌های زیادی وجود دارد. یکی از این راه‌ها خوردن کله‌پاچه است که طرفداران کمی هم ندارد. این غذا برای خیلی از ما ایرانی‌ها خواستنی و لذیذ است و البته عده‌ای هم هستند که تمایل چندانی به آن ندارند. در رستوران چکاوک، می‌توانید کله‌پاچه بخورید و اگر هم علاقه‌ای به آن ندارید، دیزی، چلوکباب‌ها، خورشت‌های مختلف، از دیگر غذاهای منوی این رستوران هستند.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که برای سفارش برخی از غذاها مانند کله‌پاچه، باید پیش از رفتن به رستوران از موجود بودنش در همان روز مطلع شوید. این رستوران ایرانی در ایروان، با غذاهایش فضای ایران را برای شما تداعی می‌کند.

 • امتیاز رستوران چکاوک در گوگل: 4.0 از 5
 • ساعت کاری رستوران چکاوک: از 10:00 تا 24:00
 • شماره تماس رستوران چکاوک: 93782327-374+

قیمت غذا در ارمنستان چقدر است؟

موقعیت دقیق رستوران چکاوک روی نقشه

lastsecond.ir-best-iranian-restaurants-in-yerevan-chakavak.jpg
نمونه‌ای از غذای رستوران چکاوک
lastsecond.ir-best-iranian-restaurants-in-yerevan-chakavak-1.jpg
بخش‌هایی از فضا و وعده‌های این رستوران

رستوران شهرزاد (Shahrzad Restaurant)

برای انتخاب یک رستوران خوب، مؤلفه‌های مختلفی تأثیرگذار هستند. مهم‌ترین این مؤلفه‌ها کیفیت و طعم غذا است. اما علاوه بر لذیذ بودن غذا، محیط و فضای رستوران هم برای خیلی از افراد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این رستوران ایرانی ایروان یعنی رستوران شهرزاد، هم کیفیت مطلوبی دارد و هم فضایی گرم و صمیمی را برای مشتریانش فراهم کرده است. منوی رستوران شهرزاد مفصل است و غیر از غذاهای معمول مانند کباب‌ها و خورشت‌ها، می‌توانید غذاهایی مانند استانبولی هم سفارش دهید.

 • امتیاز رستوران شهرزاد در گوگل: 4.1 از 5
 • ساعت کاری رستوران شهرزاد: از 11:00 تا 04:00
 • صفحه اینستاگرام رستوران شهرزاد: restaurant_club_shahrzad@

موقعیت دقیق رستوران شهرزاد روی نقشه

lastsecond.ir-best-iranian-restaurants-in-yerevan-shahrzad-2.jpg
قورمه‌سبزی رستوران شهرزاد
lastsecond.ir-best-iranian-restaurants-in-yerevan-shahrzad-1.jpg
نمای داخلی رستوران شهرزاد

پیتزا شاه (Shah Pizza)

خیابان ماشتوتس ایروان یکی از طویل‌ترین و معروف‌ترین خیابان‌های ارمنستان است که احتمال گذر هر گردشگری در تور ایروان به آن میفتد. چنانچه شما هم طی مسیرتان به خیابان ماشتوتس برخوردید، می‌توانید سری هم به رستوران ایرانی پیتزا شاه بزنید. پیتزا شاه یکی دیگر از رستوران ‌های ایرانی ایروان است که ضمن تهیه غذاهای حلال از دکوراسیون جذاب و منوی متنوعی برخوردار است که شامل غذاهای سنتی و فرنگی می‌شود.

 • امتیاز فست‌فود پیتزا شاه در گوگل: 3.4 از 5
 • ساعت کاری فست‌فود پیتزا شاه: از 10:00 تا 24:00
 • شماره تماس فست‌فود پیتزا شاه: 10500207-374+

موقعیت دقیق رستوران شاه پیتزا روی نقشه

lastsecond.ir-best-iranian-restaurants-in-yerevan-shah-pizza-1.jpg
نمونه‌ای از پیتزاهای شاه پیتزا
lastsecond.ir-best-iranian-restaurants-in-yerevan-shah-pizza.jpg
فضای داخلی شاه پیتزا

رستوران آریا (Arya Restaurant)

یکی از باسابقه‌ترین رستوران ‌های ایرانی ایروان، کافه‌رستوران آریا است که جایگاه خود را در بین گردشگران و حتی ارمنی‌ها هم پیدا کرده است. کافه رستوران آریا از سال 2004 افتتاح شده است و دو طبقه مختلف و یک کافه‌بار دارد. بازدیدکنندگان در بخش رستوران می‌توانند غذاهای سنتی ایرانی، اروپایی و ارمنی را میل کنند و در قسمت کافه‌بار رستوران، نوشیدنی و اسنک سفارش دهند.

 • ساعت کاری رستوران آریا: تا اطلاع ثانوی، بسته است
 • شماره تماس رستوران آریا: 10568013-374+

موقعیت دقیق رستوران خاتون روی نقشه

2023-01-30_17-46-24.jpg
نمونه‌ای از غذاهای رستوران خاتون
رستوران آریا ایروان
آریا از بهترین رستوران های ایرانی در ارمنستان 

رستوران خاتون (Khatoon Restaurant)

کافه رستوران خاتون یکی دیگر از رستورا‌ن ‌های توصیه شده ایرانی در ایروان است. در این رستوران، مطرح‌ترین غذاهای سنتی ایرانی مانند چلو کباب، زرشک‌پلو با مرغ و چلو خورش‌های مختلف به‌صورت حلال تهیه و آماده می‌شوند. رستوران خاتون یک کافه هم دارد که مشتریان در آنجا می‌توانند نوشیدنی‌های مدنظرشان را در فضای جدا از رستوران میل کنند.

 • امتیاز رستوران خاتون در گوگل: 5 از 5
 • ساعت کاری رستوران خاتون: تا اطلاع ثانوی، بسته است
 • شماره تماس رستوران خاتون: 093062351
 • وب‌سایت رستوران خاتون: khatoonrestaurantyerevan@

موقعیت دقیق رستوران خاتون روی نقشه

2023-01-30_17-40-40.jpg
برخی از غذاهای رستوران خاتون
رستوران خاتون
رستوران خاتون در ایروان

رستوران یاسمن (Yasmine Restaurant)

رستوران یاسمن، غذاهای کشورهای خاورمیانه را ارائه می‌کند. برای همین هم نمی‌توانیم آن را جزو رستوران های ایرانی ایروان بدانیم. با این حال غذاهایی که در این رستوران پخته می‌شوند، با ذائقه ما سازگار هستند و از میان آن‌ها می‌توانیم به انواع کباب‌ها اشاره کنیم. برای همین هست که یاسمن را به‌عنوان یک رستوران ایرانی در ایروان می‌شناسند و نام آن هم روی این تفکر تأثیر می‌گذارد. غیر از کیفیت خوب غذا باید به محیط دوستانه و دل‌چسب رستوران هم اشاره کنیم که فضای آرامی را برای خانواده و دوستان، مهیا کرده است. 

 • امتیاز رستوران یاسمن در گوگل: 4.7 از 5
 • ساعت کاری رستوران یاسمن: از 11:00 تا 23:00
 • شماره تماس رستوران یاسمن: 94119345-374+

موقعیت دقیق رستوران یاسمن روی نقشه

lastsecond.ir-best-iranian-restaurants-in-yerevan-yasmine1.jpg
نمونه‌ای از غذاهای رستوران یاسمن
lastsecond.ir-best-iranian-restaurants-in-yerevan-yasmine.jpg
فضای داخلی رستوران یاسمن

رستوران شرپ (Sherep Restaurant)

رستوران شِرِپ یک رستوران ایرانی در ارمنستان نیست؛ اما در این رستوران، غذاهای مختلف ارمنستان و همچنین ملل دیگر، پخته می‌شوند. به همین دلیل است که می‌توانید برخی از غذاهای ایرانی را مانند انواع کباب‌ها در اینجا میل کنید. با ارزیابی‌هایی که برای این رستوران انجام داده‌اند، شرپ را یکی از بهترین رستوران‌ها نامیده‌اند که مجموعه رستوران و آشپزهای آن با هم، رتبه بسیار خوبی را دریافت کرده‌اند. یکی دیگر از وجوه تمایز رستوران شرپ، بخش آشپزخانه آن است که فضایی باز دارد و حتی مشتریان می‌توانند با آشپزها تعامل کنند. در نهایت، با توجه به همه این تفاسیر، حتماً پیشنهاد می‌کنیم که اگر با تور نوروزی ارمنستان به این کشور می‌روید، یک وعده را در این رستوران بگذرانید.

 • امتیاز رستوران شرپ در گوگل: 4.6 از 5
 • ساعت کاری رستوران شرپ: از 11:00 تا 24:00
 • شماره تماس رستوران شرپ: 43600880-374+
 • وب‌سایت رستوران شرپ: yeremyanprojects.com

موقعیت دقیق رستوران شرپ روی نقشه

lastsecond.ir-best-iranian-restaurants-in-yerevan-sherep-1.jpg
نمونه‌ای از کباب‌های رستوران شرپ
lastsecond.ir-best-iranian-restaurants-in-yerevan-sherep.jpg
نمای داخلی از رستوران شرپ

سخن پایانی

امروزه محبوب ترین غذاهای ایرانی را می‌توان در شهرها و کشورهای مختلف پیدا کرد که در این مطلب صرفاً به معرفی تعدادی رستوران ایرانی ارمنستان پرداختیم. رستوران‌هایی که نسبتاً بین ارمنی‌ها هم شناخته شده هستند. البته به غیر از این موارد، رستوران‌های ایرانی دیگری در ایروان پیدا می‌شوند و همچنین رستوران‌های متعددی در شهرهای مختلفی از ارمنستان غذاهای محبوب ایرانی را در منوی خود گنجانده‌اند. در آخر چنانچه رستوران ایرانی خوبی را در ایروان می‌شناسید، می‌توانید در بخش نظرات این مطلب، آن‌ها را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید تا در کنار بازدید از جاهای دیدنی ارمنستان، بتوانید وعده‌های خوشمزه غذایی هم تجربه کنید.

 

تألیف: تیم نویسندگان لست‌سکند

مهدی فتاحی
مهدی فتاحی

نویسندگی جورترین پازلی است که در زندگی پیدا کرده‌ام. به عنوان برنامه‌نویسی که نویسنده هم هست، باور دارم تلفیق هر چیزی با نوشتن، لذت‌بخش‌تر می‌شود. فرقی نمی‌کند چه علاقه‌ای دارید و چه کاری انجام می‌دهید، نوشتن همان چاشنی است که هر کاری را جذاب‌تر می‌کند.