تبلیغات

Register

اگر این اولین بازدید شما از انجمن است لطفاً روی دکمه ثبت نام کلیک کنید ، تا بتوانید درون انجمن پست ارسال کنید . در غیر این صورت ثبت نام کنید . مراحل ثبت نام بیشتر از 2 دقیقه وقت شما را نخواهد گرفت .

در فیس بوک به ما بپیوندید Follow us on Twitter Linked In Flickr Watch us on YouTube My Space Blogger
صفحه 1 از 7 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 66

ناظم تالار علیرضا آواتار ها
    پسندیدن / تشکر

-- ::: مسافرت زمینی به ترکیه :::--

امروز تصمیم گرفتم مسیر زمینی از مرز ایران تا آنتالیا را از طریق اینترنت بررسی کنم
    با گران شدن بلیط هواپیما ها , شاید کسی به این فکر بیفتد که تا آنتالیا را زمینی طی کند . کما آنکه یکی از دوستان من با ماشین پراید , تا سوریه را 4 سال پیش با خانواده اش زمینی رفت و برگشت.

مسیر اول : با گذشتن از مرز رازی ( نزدیک شهر خوی ) تا آنتالیا.

این مسیر حدود 1621 کیلومتر بوده و بطور یک ضرب , 22 ساعت طول میکشد تا راننده خسته به شهر آنتالیا برسد (پس از اتلاف وقت در مرز ).

پس بهتر است پس از عبور از مرز , یک شب را در یکی از شهر های میانی ( مثل:
    Urfa یا Gaziantep یا Adana ) اتراق کرند.

مسیر دوم از خود مرز بازرگان تا آنتالیا میباشد.

این مسیر حدود 1686 کیلومتر بوده و ( پس از تلاف وقت در مرز ) بطور یک ضرب ,حدود 23 ساعت طول میکشد تا راننده , به شهر آنتالیا برسد.
    تهران تا خوی حدود 792 کیلومتر بوده و مدت سفر حدود 8 ساعت میباشد .

اما کلا از تهران تا آنتالیا حدود 2500 کیلومتر میشود.

آنهایی که تا حالا مسیر زمینی تهران تا آنتالیا را تجربه کرده اند ( چه با ماشین شخصی و یا چه با اتوبوس ) لطفا نظر دهند.

2. تشکرها hamedkh, Hamid_110, nasers, Anet, efah و 1 دیگر از این پست تشکر کردند .
    پسندیده Hamid_110, nasers این پست را پسندیده اند .
    مدیر گردشگری خارجی Number One آواتار ها
    پسندیدن / تشکر
    من تا حالا این کار رو نکردم و اصلا مسافرت زمینی رو دوست ندارم چون فوق العاده خسته و کوفته میشم ولی یه سرچی توی اینترنت کردم به این نتایج رسید م:

فواصل مسیرها عبارت بودند از:
    بازرگان تا سیواس 750 کیلومتر (داخل شهر سیواس گردش کوچکی داشتیم)
    سیواس تا قونیه 500 کیلومتر (در برگشت از آنتالیا از این مسیر آمدیم)
    قونیه تا آنتالیا 300 کیلومتر (در برگشت از آنتالیا از این مسیر آمدیم)
    جمع این مسیر 1550 کیلومتر
    اما در مورد کیفیت جاده این مسیر: از بازرگان تا ارزروم دست اندازها زیاد از آن به بعد (بجز در مسیرهای کوهستانی و مرتفع )جاده خوب بود.

اما از مسیر قبلی:
    بازرگان تا وان 265 کیلومتر
    وان تا مرسین 980 کیلومتر
    مرسین تا آنتالیا 480 کیلومتر
    جمع این مسیر 1725 کیلومتر
    اما در مورد کیفیت جاده این مسیر: از مرز تا نزدیک شهر دیار بکر جاده پر دست انداز است از آن به بعد تا شهر سیلیفکه و تاشجو خوب است اما از تاشجو تا نزدیک آلانیا که 300 کیلومتر میشود جاده باریک کوهستانی و پر از پیچ های تند است و عبور از این قسمت خیلی کند است(حدود 5 الی 6 ساعت طول کشید تا عبور کنیم)

اما مسیر بعدی که موقع رفت ما رفتیم
    بازرگان تا سیواس 750 کیلومتر
    سیواس تا مرسین 620 کیلومتر ( با گردشی که در منطقه کاپادوکیا داشتیم)
    مرسین - تاشجو 90 کیلومتر
    تاشجو - آنتالیا 390 کیلومتر
    جمع این مسیر 1850 کیلومتر

اما در مورد کیفیت جاده این مسیر: بازرگان تا ارزروم پر دست انداز - از ارزروم تا نیده جاده خوب - از نیده تا مرسین اتوبان - اما از تاشجو تا نزدیک آلانیا که 300 کیلومتر میشود جاده باریک کوهستانی و پر از پیچ های تند است و عبور از این قسمت خیلی کند است(حدود 5 الی 6 ساعت طول کشید تا عبور کنیم)

دو مسیری که توی نوشته بالا مشخص شده یکی از نیمه شمالی ترکشور ترکیه و دیگری از مناطق جنوبی تر که در مجاورت استان های کرد نشین ترکیه هست میگذره . همونطوری که استحضار دارید مناطق جنوبی در ترکیه دچار تنش هستن و بهتره که از مسیر شمالی تر استفاده کنید تا از مجاورت استان های کردنشین مجاور عراق و سوریه نگذرید . همونطور که می دونید در این مناطق که با یک بیضی قرمز رنگ در شکل زیر به شما نشون دادم محل فعالیت عمده جدایی طلبان گروهک ترویستی پ.ک.ک هست که امکان حمله و انفجار تروریستی و حتی راهزنی وجود داره. البته نا گفته نماند که تمام استان های کردنشین ترکیه نا امن نیست بلکه تعداد کمی از اونها این مدلی هستند.
    آدیامان، آغری، باتمان، بینگول، بتلیس، دیاربکر، الازیغ، ارزنجان، قازیانتپ، گوموشخانه، حکاری، قارص، ملطیه، ماردین، شانلیاورفه، صرت، شیرناق، تونجلی، وان استان هایی هستند که اقلیت کرد در اون ساکن هست که بیشتر فعالیت گروه های تروریستی در استان های "حکاری" و " دیاربکر" هست که توصیه می کنم اصلا از نزدیکیای این استان ها رد نشید .

برای دیدن جزئیات کامل از مسیر زمینی به ترکیه حتما حتما این آدرس اینترنتی رو نگاه بندازین که بصورت بسیار خوبی برای شما مسیر رو جا میندازه :

http://turkiye.haritasi.com

ویرایش توسط علیرضا : 01-04-2014 در ساعت 11:24 PM دلیل: ترکیب پستها
    واقعا چه فایده ؟؟؟

زمانی که بــالای خـــط فــقر باشی ولی زیـر خـــط فــهم

4. تشکرها Anet, mari.aslani77, علیرضا از این پست تشکر کردند .
    پسندیده zahrasafar, efah این پست را پسندیده اند .
    ناظم تالار علیرضا آواتار ها
    پسندیدن / تشکر
    مسیری که امنیت نداشته باشه مسلما خوب نیست .
    در یکی از سایتها , مسیر حرکت را اینطور معرفی کرده بود: دوغوبایزیت - کاراکوش- ارزرم- ارزنجان- سیواش- کایسری- نوشهیر- آکسارای- قونیه- اسپارتا- بوردور- آنتالیا.

با حدود 1700 کیلومتر

برای ورود به
    ترکیه در مرز مشترک ایران و ترکیه از چند نقطه مرزی میتوانید اقدام کنید
    ۱-
    مرز بازرگان در ۲۹۰ کیلومتری تبریز
    ۲-
    مرز سرو در ۶۰ کیلومتری ارومیه
    ۳-
    مرز رازی در۷۰ کیلومتری شهر خوی که خط راه آهن ایران ترکیه از این نقطه میگذرد
    اینطور که در چند سایت خوندم ,
    بهترین نقطه برای ورود به ترکیه در مرز بازرگان است .فاصله تبریز تا بازرگان ۲۹۰ کیلومتر است . که در مسیر از شهرهای صوفیان٬ مرند ٬ ماکو میگذرید. جاده تبریز تا بازرگان خوب است .البته تا مرند بزرگراهه. بلافاصله در انتهای جاده اصلی شهر بازرگان محوطه مرزی قرار دارد ٬
    در مورد همراه داشتن بنزین ٬ پلیس ترکیه از شما سوال خواهد کرد.
    اما در سمت ترکیه ٬ بعد از عبور از مرز برای رسیدن به اولین شهر مرزی که دوغو بایزیت است باید
    ۴۵ کیلومتر رانندگی کرد . در طی این مسیر بجز یک ایست بازرسی نظامی نشانی از آبادانی به چشم نمی خورد.
    اینهم عکسی از تابلوی مسافتها , که در یک سایت پیداکردم.
    تابلو فواصل بین شهرهای ترکیه در نقطه صفر مرزی بازرگان به ترکیه:

دوغو بایزید شهر کوچکی است که چند تا هتل دو و سه ستاره دارد اما برای ماندن بجز در موارد ضروری٬ مناسب نمی باشد ٬
    بعد از دوغو بایزید باید مسیر خود را انتخاب کنید.

۱-
    بطرف شهر وان در جنوب٬ فاصله حدود ۲۲۰ کیلومتر که حدود نیمه ابتدایی راه ٬ جاده کوهستانی است .
    ۲-
    بطرف شهر کاراکوش در غرب (امتداد جاده بازرگان دغوبایزید ) در فاصله 98 کیلومتری٬
    ۳-
    بطرف شهر ایغدیر در شمال در فاصله ۵۵ کیلومتری

تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده

6. تشکرها آرزو, efah, mari.aslani77, Dustin_Hoffman, Anet و 1 دیگر از این پست تشکر کردند .
    پسندیده zahrasafar این پست را پسندیده اند .
    sir_yaghi آواتار ها
    پسندیدن / تشکر
    اصلا زمینی رفتند ارزش نداره ! بنزین تو ترکیه هر لیتر الان 5 برابر ایرانه !

8. پسندیده mari.aslani77 این پست را پسندیده اند .
    baharehsoul
    Guest baharehsoul آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط sir.yaghi نمایش پست ها
    آره موافقم خیلی هم خسته کننده است . فقط من توی یه سفر نامه خوندم که با ماشین تا مرز رفته بودن بعد از گذر از مرز با سواری خطی رفته بودن وان و از اونجا پرواز داخلی ترکیه از وان به انتالیا و یا استامبول با اطلس جت که خیلی هم به صرفه و ارزون هست.اگر کسی دنبال ماجرا جویی باشه بد نیست

sir_yaghi آواتار ها
    پسندیدن / تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط baharehsoul نمایش پست ها
    آره موافقم خیلی هم خسته کننده است . فقط من توی یه سفر نامه خوندم که با ماشین تا مرز رفته بودن بعد از گذر از مرز با سواری خطی رفته بودن وان و از اونجا پرواز داخلی ترکیه از وان به انتالیا و یا استامبول با اطلس جت که خیلی هم به صرفه و ارزون هست.اگر کسی دنبال ماجرا جویی باشه بد نیست
    البته باید گفت که الان دیگه اطلس جت هم قیمت ها رو برده بالا و پگاسوس خیلی به صرفه تر از اطلس جت و ترکیش شده ..

11. پسندیده mari.aslani77 این پست را پسندیده اند .
    تازه وارد efah آواتار ها
    پسندیدن / تشکر
    تا کنون 9 مسافرت زمینی به ترکیه داشتم و اکثر مسیرها رو رفتم ، کوشش میکنم دانسته ها رو بازگو کنم .

* مرز رازی رو فراموش کنید به سبب نا امنی و کیفیت نامناسب مسیر ، خودم تجربه نکردم ، نقل قول میکنم .**مرز سرو هم فقط برای رفتن به وان مورد استفاده قرار میگیره (پاییز 88 از این مسیر به وان رفتم ) اگر میخواهید به دیگر شهرهای ترکیه بروید این مسیر توصیه نمیشه ، جاده مناسبی نداره و شبها هم امنیت نداره .

*** مرز بازرگان مناسبترین راه برای ورود به ترکیه است ، مسیر دوم شما تا Gaziantep با مسیر ترانزیت سوریه (مسیر زوار سوریه) مشترک است و از آنجا تا Adana اتوبان خوبی داره ، من این راه رو نوروز 89 رفتم ، از Adana به جای رفتن به قونیه ادامه مسیر به Mersin و از جاده کناره که کوهستانی و پیچ در پیچ است و همواره دریای مدیترانه زیبا را در یک سمت میبینید پس از پیمودن نزدیک به 400 کیلومتر از Alania گذشته و در Manavgat به مسیر شماره 2 شما میرسیم و فاصله کوتاه مانده تا آنتالیا رو می پیماییم .

ولی بهترین راه رفتن زمینی ، از مرز بازرگان و ادامه تا ارزروم ، ارزینجان و سیواس و سپس گردش به سمت جنوب و گذر از شهرهای قیصریه ، نوشهر ، آکسارای و قونیه و سپس پیوستن به مسیر شماره 2 شما است . این مسیر رو من دو بار ، نوروز 89 (در راه برگشت) و تابستان 90 رفتم . زمان مورد نیاز برای گذر از این مسیر بستگی به عوامل زیادی دارد که در ادامه خواهم گفت .

مهمترین پارامترها برای اینکه مسافرت زمینی یا هوایی را برگزینید هزینه ، زمان و علایق شخصی است ، برای من ترتیب اینها اینگونه است : علایق شخصی ، زمان و هزینه .
    من رانندگی و مسافرت زمینی رو دوست دارم ، این بر روی پارامتر دوم "زمان" تأثیر منفی و بر روی پارامتر سوم "هزینه" هم در صورتیکه برنامه ریزی خوبی نداشته باشید ، باز تأثیر منفی خواهد داشت .

روش رانندگی رو قیمت بنزین در ترکیه تعیین میکنه ، به اینصورت که باید با دور موتور پایین و کم گاز برانید تا کمترین مصرف بنزین رو داشته باشید ، ماکزیمم سرعت 80 تا 90 کیلومتر در ساعت ، حال اگر یک راننده معمولی باشید و بخواهید هر سه یا چهار ساعت استراحت کنید (این به همراهان نیزبستگی دارد) و شبها هم بخوابید ، در روز میتوانید دو مسیر 350 تا 400 کیلومتری بروید ،
    زمان گذر از مرز بازرگان بسته به شلوغی بین 2 تا 5 ساعت میشود ، پس اگر شب را نزدیک مرز بمانید بطوری که صبح از مرز گذر کنید ، روز اول حداکثر تا سیواس پیشرفته و شب را باید آنجا بخوابید ، همین زمان را روز بعد برای رسیدن به آنتالیا باید صرف کنید و شب هنگام به آنجا خواهید رسید ،

بهتر است هتل خود را قبلا" تعیین و رزرو کرده باشید ، با توجه به گستردگی منطقه پیدا کردن یک هتل با قیمت مناسب زمانبر و سخت است .

اصولا اکثر هتلهای منطقه آنتالیا فروش تکی ندارند و با اپراتورهای تور کارمیکنند .

برای سفر زمینی آلانیا مناسب تره و در محل کوچکتری تعداد زیادی هتل و هتل آپارتمان خواهید یافت با قیمت مناسب و سیاست کاری آنها پذیرفتن مشتریان عبوری نیز هست .

آخرین سفر زمینی من به ترکیه برای رفتن به آنکارا و در نیمه آبان 91 انجام شد . در آنزمان بنزین نزدیک به لیتری 9000 تومان بود . ما با مصرف میانگین 6.2 لیتر در 100 کیلومتر بیشتر از 900000 تومان (رفت وبرگشت حدود 2400 کیلومتر از مرز بازرگان و 100 کیلومتر داخل شهر آنکارا ) بابت بنزین هزینه کردیم .

من در گرگان زندگی میکنم ، برای حرکت به سمت ترکیه معمولا" پس از ساعت اداری آخرین روز کاری ، 2 بعدازظهر ، به سمت مرز حرکت میکنیم ، بدون توقف و با حداکثر سرعت مجاز ، مسیر بیش از 1300 کیلومتری رو تا مرز بازرگان طی میکنیم ، اول صبح معطلی کمتر است و قبل از ظهر از مرز آزاد میشویم ، از مسیر 1550 کیلومتری سیواس - قونیه ، با بودن دو راننده بدون توقف برای خوابیدن ، روز بعد نزدیک به ظهر آنتالیا هستیم .

گذراندن تعطیلات درآنتالیا واژه All Inclusive رو تداعی میکنه ، اقامت یک هفته ای در هتلهای پنج ستاره با همه امکانات و یک استراحت کامل ، یک یا دو تور گردشگری در اطراف آنتالیا . اگربدنبال چنین تعطیلاتی هستید ، سفر زمینی رو فراموش کنید ، به هیچ وجه نمیتوانید انتخابی داشته باشید که با پکیج های ارائه شده توسط آژانسهای گردشگری برابری کند . با خرید این تورها میتوانید از ارز مسافرتی هم استفاده کنید ، 300 دلار با نرخ تبادلی ، که در مسافرت زمینی چنین امکانی نیست .

حتما" با خودرویی مبادرت به سفر زمینی زمینی کنید که در ترکیه وجود داشته باشد و نمایندگی هم داشته باشد . من تندر90 دارم ، در سفر به وان ، دوست همراهم برای جابجا کردن ماشین و آوردن وپارک کردن جلوی هتل ، هنگام دور زدن ، جلوی ماشین رو به جدول کوبید . رینگ کج شد ، لاستیک ترکید ، رام و طبق و سرشاسی کج شدند ، کارتل ترک برداشت و... نمایندگی رنو شهر وان با کمترین هزینه ماشین رو آماده کرد و تونستیم به ایران برگردیم .

سال 88 در سفری که به تنهایی تا استانبول رفتم ، قبل از ارزروم ، سنگ بزرگی به زیر سینی جلو (زیر رام و محافظ کارتل و...) برخورد کرد ، در نمایندگی رنو شهر ارزروم ، بدون هزینه و با عذرخواهی از اینکه کیفیت نامناسب جاده های ما باعث ایجاد این مشکل و معطلی شما شده ، پس از پذیرایی با چای و نسکافه ، سینی رو صاف کردند .

در سفر نوروز 90 به ترکیه ، خودرو تندر90 فامیل مان که با هم و دو ماشینه عازم استانبول بودیم ، پس از برخورد با سنگ ، رینگ و لاستیکش رو از دست داد ، در اولین نمایندگی رنو رینگ و لاستیک نو خریداری شد و با خیال راحت به سفر ادامه دادیم . این مثالها رو زدم تا بدونید که همواره احتمال بروز مشکل هست ، حال اگر با خودرویی مثل سمند و پارس و 405 و پراید و ... به جاده زدید ، پیش بینی معطلی و هزینه های احتمالی رو بفرمائید .

ویرایش توسط علیرضا : 06-28-2013 در ساعت 11:52 PM

13. تشکرها kokomboo, nasers, Anet, baharehsoul, آرزو و 2 دیگر از این پست تشکر کردند .
    پسندیده alibaba, zahrasafar, nasers, baharehsoul, علیرضا و 1 دیگر این پست را پسندیده اند .
    تازه وارد efah آواتار ها
    پسندیدن / تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط Number One نمایش پست ها
    من تا حالا این کار رو نکردم و اصلا مسافرت زمینی رو دوست ندارم چون فوق العاده خسته و کوفته میشم ولی یه سرچی توی اینترنت کردم به این نتایج رسید م:

.
    .
    در سفرهای زمینی که چهارسال اخیر به ترکیه داشتم ، هر بار کیفیت جاده های مرز بازرگان تا ارززوم از دفعه قبل بهتر شده بودند ، آخرین بار (دو ماه پیش) دیگه نمیشد ایرادی از آن گرفت .

ویرایش توسط علیرضا : 07-15-2013 در ساعت 10:45 PM دلیل: کوتاه کردن متن نقل قول

15. تشکرها delaram, آرزو, Number One از این پست تشکر کردند .
    مدیر گردشگری خارجی Number One آواتار ها
    پسندیدن / تشکر
    من که شخصا با مسافرت طولانی مدت با ماشین مخالفم و معتقدم انسان به سفر میره که سر حال شه نه اینکه با چندین هزار کیلومتر رانندگی بخواد هم خودش و هم همسفرهاشوم خسته و کوفته کنه. به نظرم این مسیری که فرمودین که زائرهای سوریه در ترکیه طی می کنن امنیت کافی رو هم نداشته باشه . پس به نظرم سفر هوایی خیلی عاقلانه تر هست .

واقعا چه فایده ؟؟؟

زمانی که بــالای خـــط فــقر باشی ولی زیـر خـــط فــهم

17. تشکرها efah از این پست تشکر کردند .
    پسندیده baharehsoul این پست را پسندیده اند .
    تازه وارد efah آواتار ها
    پسندیدن / تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط sir_yaghi نمایش پست ها
    بیشتر از 5 برابر ، نزدیک به 11 برابر . بنزین سوپر در ایران لیتری 800 تومان و اکتان 95 ترکیه در دو ماه پیش حداقل 4.65 لیر و برابری لیر و تومان (نرخ برابری لیر و دلار آمریکا 1.7 / 1$=3300 تومان) بیش از لیتری 9000 تومان .

صفحه 1 از 7 123 ... آخرینآخرین