تبلیغات

Register

اگر این اولین بازدید شما از انجمن است لطفاً روی دکمه ثبت نام کلیک کنید ، تا بتوانید درون انجمن پست ارسال کنید . در غیر این صورت ثبت نام کنید . مراحل ثبت نام بیشتر از 2 دقیقه وقت شما را نخواهد گرفت .

در فیس بوک به ما بپیوندید Follow us on Twitter Linked In Flickr Watch us on YouTube My Space Blogger
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

کاربر rabinhood آواتار ها
    پسندیدن / تشکر

Post 10 غذای محبوب چینی + تصویر

1 - Roast duck

گوشت اردک کباب شده با سابقه ای چند صد ساله، یکی از محبوبترین و لذیذترین غداهای چینی است.

از دلمشغولی های توریست هایی که به چین وارد می شوند امتحان و خوردن گوشت اردک کبابی چینی و اعتیاد به خوردن چند باره آن است. طعم لذیذ و ترد آن هرسلیقه چشایی را مجذوب خود می کند.

2 - Kung Pao Chicken
    خوراک مرغ کونگ پائو یکی دیگر از محبوبترین غذاهای چینی با انواع روش های پخت و طعم ترش و شیرین نزد مردم چین و بازدیدکنندگان از این کشور می باشد. اگر گذرتان به چین و رستوران های آن افتاد خواهید دید این خوراک چقدر خواهان و طرفدار دارد.

3 - Beijing snacks

یکی دیگر از محبوبترین و معروفترین خوراکی های چینی، میان وعده چینی با طعم و مزه خاص و در انواع مختلف آن است. از این خوراکی ها می توان به کیک نخود، خوراک سیرابی گوشت خوک سرخ شده در روغن کنجد و کیک گندم تهیه شده با آب گوشت آب پز و کیک برنج، نام برد. میان وعده های چینی از شهرت و محبوبیت جهانی برخوردارند!!!

4 - Mapo Beancurd

خوراک Mapo Beancurd که از ارزان ترین و در دسترس ترین مواد اولیه خوراکی همچون سیب زمینی، فلفل چیلی، نخودفرنگی و سبزیجات مختلف تهیه می شود یکی دیگر از محبوترین غذاها نزد چینی هاست. روش پخت سریع و آسان و مواد اولیه ارزان، از ویزگی های این خوراک بشمار می رود.

5 - Pork Lungs in Chili Sauce

جگر خوک خوابانده شده در سس چیلی، یک صبحانه عالی و مغذی برای شروع یک فعالیت روزانه سخت!!!!

6 - Crawfish with Chili Sauce
    خوراک خرچنگ قرمز با سس چیلی
    مردم چین در طول بازیهای المپیک پکن عادت داشتند بعد از تماشای بازی ها یک بشقاب خوراک خرچنگ به بدن بزنند! نوش جونشون...

7 - Bullfrog
    غورباغه بزرگ آمریکائی، هرچند از جثه کوچکی برخوردار است اما به این نام مشهور است. خوراکی با گوشت لذیذ و ابریشمی که مردم چین برای آن سر و دست می شکانند!!!!!

اینم عکس این زبون بسته لذیذ و خوشمزه!!

8 - dumpling
    پیراشکی چینی علاوه بر طعم خوشمزه اش نمادی از فرهنگ چینی بشمار می رود.

9 - Yangchow
    برنج سرخ شد یانگ ژو، به لحاظ سرعت پخت بالا و راحتی تهیه آن از شهرت و محبوبیت زیادی در چین برخوردار است. این خوراک به همراه سبزیجات تازه پخته می شود.

10 - Chinese noodle

ماکارونی چینی، تهیه این خوراک کار آسان و راحتی است و با انواع سلیقه های غذائی منطبق و سازگار است. این غذا که شهرت جهانی دارد.در بین ممالک شرق و غرب طرفدار بسیار دارد.

نکته ای که نباید از آن گذشت این که در این 10 غذای محبوب چینی (نزد خود اهالی چین) خبری از سگ و مار و میمون نیست. پس چی می گن خوراک سگ کبابی بهترین و گرانترین غذای چینی هاست؟؟؟!!!!!!!!

ترجمه و انتخاب عکس از سایت های مختلف

ویرایش توسط rabinhood : 04-04-2013 در ساعت 12:18 PM

:: فرهنگ تشکر را در دیگران با تشکر کردن از پست های صحیح به وجود بیاوریم ::

.................................................. .....
    ........................................

2. تشکرها kha, nasers, Amin, delaram, Number One و 2 دیگر از این پست تشکر کردند .
    کاربر reza_m261 آواتار ها
    پسندیدن / تشکر
    جناب آقای Robinhood مطلبتون زیبا بود. ولی من خودم دیدم گوشت سگ جزء غداهای چینی ها و حتی کره ای ها است.
    در ضمن من ناخواسته خوردم؛یعنی یه غدایی رو یکی از دوستان صمیمی چینی من بهم تعارف کرد( با توجه به این که من همیشه به این دوست صمیمی خودم به نام آقای سان ،غذاهای ایرانی رو بهش میدادم که تست کنه،ایشون هم همیشه با خوشمزگی میخورد م به به میکرد) منم با توجه به رابطه صمیمی که داشتیم،غذا رو برداشتم و یه تیکه ازش خوردم،دیدم که واقعا خوشمزه است،چند تیکه دیگه خوردم،بعد از 10 دقیقه که از مزه اش تعریف و تمجید کردم،پرسیدم که گوشت چی بود،اونم گفت سگ،( اگه توجه کرده باشید سگ=dog و ارک = duck میشه)من اولش فکر کردم اردکه ،بعدش که فهمیدم سگه،اولش کمی حالم بد شد ولی خودم و کنترل کردم
    در کل واقعا گوشتش خوشمزه بود

4. تشکرها baharehsoul, nasers, *shaghayegh*, Amin, Anet از این پست تشکر کردند .
    پسندیده delaram, هملت این پست را پسندیده اند .
    مدیر گردشگری داخلی هملت آواتار ها
    پسندیدن / تشکر
    من هم در چین در پکن اردک پکنی Beijing duck را که خیلی خیلی معروف هست و یک رستوران بسیار بزرگ مجلل داره امتحان کردم. مزه اردک یک طرف پذیرایی و نوغ سرویس دهی ان یک طرف

با شاد بودن،زیبا بودن،رنگی بودن،خندیدن،رقصیدن،آواز خواندن هم می توان به بهشت رفت. کافیست خوب باشیم و انسان...

6. تشکرها *shaghayegh*, rabinhood, Anet از این پست تشکر کردند .
    پسندیده zahrasafar این پست را پسندیده اند .
    ناظم تالار علیرضا آواتار ها
    پسندیدن / تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza_m261 نمایش پست ها
    . . .
    ( اگه توجه کرده باشید سگ=dog و ارک = duck میشه)من اولش فکر کردم اردکه ،بعدش که فهمیدم سگه،
    اتفاقا به همين دليل بالا من كه نميتونستم حتي به انگليسي چينيها اطمينان كنم ، در اون 1 هفته اي كه در چين بودم ، بغير از رستوران ايراني و kfc ، جرات رفتن به هيچ رستوران چيني را نداشتم . البته به اسرار دوستي كه در چين داشتم و دعوت و اصرار ايشان ، مجبور شدم به يك رستوران مسلمانان چين كه روي سر در اون در گوشه اي نوشته بود حلال برم . ولي باز هم نميشد همه غذاهاي اونهارو خورد.

8. تشکرها *shaghayegh* از این پست تشکر کردند .
    پسندیده zahrasafar این پست را پسندیده اند .
    پسندیدن / تشکر
    هزینه غذا برای سه نفر در سال 88 شد 346 یوآن

اسم رستوران هم Beijing Duck بود اگر اشتباه نکنم که به نظرم از هرکی بپرسید میشناسد و راهنمایی می کند

ویرایش توسط Anet : 07-29-2013 در ساعت 01:38 AM دلیل: اصلاح پست

با شاد بودن،زیبا بودن،رنگی بودن،خندیدن،رقصیدن،آواز خواندن هم می توان به بهشت رفت. کافیست خوب باشیم و انسان...

10. تشکرها delaram, Anet از این پست تشکر کردند .
    کاربر *shaghayegh* آواتار ها
    پسندیدن / تشکر
    به نظر من هم اكه ندونيم مي خوريم اما اكه بدونيم داريم جي مي خوريم انقدر به خودمون تلقين مي كنيم كه اكه بهترين و خوشمزه ترين كوشت هم باشه ميكيم بده من خودم اينجوريم جون اون حيوون يه سره مياد تو ذهنم و جون كوشتش جزء مواد غذايي عاديه ما نيست نمي تونم بخورم

نقل قول نوشته اصلی توسط lovingtraveling نمایش پست ها
    وای چجوری گوشت سگ خوردین؟ ای خدااااااااااااااااااا
    به نظر من هم اكه ندونيم مي خوريم اما اكه بدونيم داريم جي مي خوريم انقدر به خودمون تلقين مي كنيم كه اكه بهترين و خوشمزه ترين كوشت هم باشه ميكيم بده من خودم اينجوريم جون اون حيوون يه سره مياد تو ذهنم و جون كوشتش جزء مواد غذايي عاديه ما نيست نمي تونم بخورم

ویرایش توسط Anet : 07-29-2013 در ساعت 01:38 AM دلیل: تركيب پست ها

پسندیدن / تشکر
    اسم رستوران اصلاح می کنم.

Quanjude Roast Duck Restaurant

این رستوران قدیمی ترین و معروفترین رستوران اردک بریان در پکن است که در سال 1864 احداث شده است.

Address
    • 30 Qianmen Dajie

Phone

ویرایش توسط Anet : 07-29-2013 در ساعت 01:40 AM دلیل: ويرايش نقل قول

13. تشکرها Anet از این پست تشکر کردند .