تبلیغات

Register

اگر این اولین بازدید شما از انجمن است لطفاً روی دکمه ثبت نام کلیک کنید ، تا بتوانید درون انجمن پست ارسال کنید . در غیر این صورت ثبت نام کنید . مراحل ثبت نام بیشتر از 2 دقیقه وقت شما را نخواهد گرفت .

در فیس بوک به ما بپیوندید Follow us on Twitter Linked In Flickr Watch us on YouTube My Space Blogger
صفحه 14 از 14 نخستنخست ... 4121314
نمایش نتایج: از 131 به 139 از 139

مدیر انجمن hana آواتار ها
    پسندیدن / تشکر

اقدام برای ویزای شنگن

از دوستانی که تجربه اخذ ویزای شنگن رو داشتن خواهش میکنم مراحل و مدارک مورد نیاز رو برای استفاده بقیه دوستان توضیح بدن و اینکه از کدام سفارت اقدام کردن و چرا؟

ویرایش توسط hana : 01-26-2013 در ساعت 09:02 AM

كسی كه به سفر عادت دارد، می داند كه همیشه لحظه ای فرا می رسد كه باید رفت
    پائولوکوئیلو

2. پسندیده Anet این پست را پسندیده اند .
    کاربر الی85 آواتار ها
    پسندیدن / تشکر
    دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید برای ویزای شنگن آیا سختگیری میکنن خانوادگی اقدام کنیم ؟ برای مثال پدر مادر و بچه
    از آزانس هم خیلی گرون هست نفری دو میلیون برای ویزا خیلی زیاده!!!

کاربر ROXANA آواتار ها
    پسندیدن / تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط الی85 نمایش پست ها
    دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید برای ویزای شنگن آیا سختگیری میکنن خانوادگی اقدام کنیم ؟ برای مثال پدر مادر و بچه
    از آزانس هم خیلی گرون هست نفری دو میلیون برای ویزا خیلی زیاده!!!

الی جان به نظر من ویزای شینگن 50 درصد مدارک و پشتوانه مالی شماست 50 درصد هم شانس !!! دو تا از دوستان من همزمان اقدام کردن که شرایط سنی مالی و ..کلا شرایطشون یکسان بود اما فقط یکیشون تونست برای خودش و خانواده اش ویزای 12 روزه توریستی بگیره که 16 تیر داره میره اتن+ پاریس+ امستردام اما اون یکی رو ریجکت کردن

5. تشکرها mercedes62, الی85, kha از این پست تشکر کردند .
    تازه وارد محمد شیرانی آواتار ها
    پسندیدن / تشکر
    سلام به دوستان
    بنده به اتفاق همسرم قصد انجام سفر به اروپا رو برای حدود 30-40 روز داریم که از اواسط اسفند 93 برنامه شروع میشه و تا اواخر فروردین تموم میشه
    احتمالا مجبوریم به خاطر مدتی که میتونیم بریم فقط به چند کشور سر بزنیم و بعضیاشو بیخیال بشیم
    ما قصد اصلیمون ماه عسل هست که دقیقا میخواییم این سفر رو بجای عروسی انجام بدیم و ازش لذت ببریم
    و اولین مشکلی که به نظر سر راهمون هست اخذ ویزاست

چطور و از کدام سفارت و چقدر زودتر از رفتن میشه اقدام کرد و همین طور هزینه اخذ پاسپورت چقدره
    ضمن اینکه ما چون برای عروسی میخواییم برنامه ریزی کنیم حداقل باید 3 ماه قبل از این برنامه تکلیف ما برای ویزا مشخص بشه که اگه نمیدن بتونیم برای مراسم عروسی اماده بشیم
    از دوستان عزیز خواهش میکنم هر اطلاعاتی در این مورد دارن دریغ نکنن

الان هزارتا سوال دارم ولی خوب اروم اروم میپرسم
    ممنون

پسندیدن / تشکر
    اتفاقا قبل از پست زدن کل تاپیک رو خوندم ولی خیلی از پست ها که قدیمی بودن و بعضی ها هم فقط از شنیده ها گفتن که خوب برای من که قصد این کارو دارم کفایت نمیکنه و اینکه از اصفهان بخوام برای چندتا سوال بیام تهران هم واقعا منطقی نیست واسه همین از دوستان تقاضای کمک داشتم
    الان مشخصا هیچ کدوم از سوالات بنده توی پست ها نیست ولی خیلی از اطلاعاتی که از این تاپیک گرفتم خوب و مناسب بود و فقط اونایی که در موردش توضیحی داده نشده پرسیدم

ممنون از لطف دوستان

تازه وارد علیز آواتار ها
    پسندیدن / تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد شیرانی نمایش پست ها
    اتفاقا قبل از پست زدن کل تاپیک رو خوندم ولی خیلی از پست ها که قدیمی بودن و بعضی ها هم فقط از شنیده ها گفتن که خوب برای من که قصد این کارو دارم کفایت نمیکنه و اینکه از اصفهان بخوام برای چندتا سوال بیام تهران هم واقعا منطقی نیست واسه همین از دوستان تقاضای کمک داشتم
    الان مشخصا هیچ کدوم از سوالات بنده توی پست ها نیست ولی خیلی از اطلاعاتی که از این تاپیک گرفتم خوب و مناسب بود و فقط اونایی که در موردش توضیحی داده نشده پرسیدم

ممنون از لطف دوستان
    با سلام
    سفارت ایتالیا برای شما مناسب هست. اگر شغل دولتی با درآمد بالایی داری و مدارکی که در این فروم گفته شده عالی است. ولی چون می خواهید با همسرتان اقدام کنی کار یه مقدار مشکل میشه. و چون اولین بارتون هست درخواست شنگن می دهید بهتره ترجیحا با تور مسافرتی اقدام کنید خیلی بهتره البته هزینه هاش بیشتر میشه ولی احتمال ویزا گرفتن تا 90 درصد هست.

پسندیدن / تشکر
    سلام دوست عزیز
    بنده شغلم ازاده و در امدم خوبه مدارک هم تقریبا همه چیزی دارم جواز کسب حساب بانکی بیمه سند مغازه در مرکز شهر و... همسرم هم مجددا مهر ماه دانشجو میشه و خودمم تا اونوقت دانشجو هستم
    ویزا با تور خیلی گرون در میاد و مخارج سفر مارو خیلی زیاد میکنه چون براورد مخارج حدود 30-35 میلیون هست که اگه اونم بخواد بهش اضافه بشه خیلی زیاد میشه
    البته خودم قبلا برای یه مسابقه اختراعات به مالزی سفر کردم و اتفاقا مدال طلا هم گرفتم ولی خانومم بجز مکه جایی دیگه نرفته اونم با پاسپورت مادرش که به عنوان همراه بوده

تازه وارد mohamad_sajadi آواتار ها
    پسندیدن / تشکر
    سلام به دوستان
    من تجربه خودم از گرفتن ویزای شینگن رو اینجا میذارم شاید برای دوستان مفید باشه
    اول اینکه من به همراه همسرم از سفارت لهستان برای ویزای توریستی اقدام کردم،
    اول از سایت سفارت وقت گرفتم و همونجا توی سایت فرم درخواست رو به صورت آنلاین باید پر کنید، اگه دیدید که داخل سایت میگه تا فلان تاریخ همه وقتها پره هر روز به سایت مراجعه کنید بالاخره تاریخ های بعدی آزاد میشه و میتونید وقت بگیرید. فرم رو که پر کردید در انتها بهتون میگه توی اون تاریخ و فلان ساعت بایید سفارت برای تحویل مدارک.
    روزی که وقت گرفتید و برای تحویل مدارک میرید فقط مدارک رو تحویل میگیرن و میگن برای مصاحبه باهاتون تماس میگیریم. هشت روز بعد با من تماس گرفتن که فردا برای مصاحبه بیا و نیازی هم به حضور همسرت نیست.
    روزی هم که برای مصاحبه رفتم بعد از پایان مصاحبه که خیلی کوتاه بود یعنی کمتر از پنج دقیقه شد گفت روز دوشنبه که میشد چهار روز بعدش برای گرفتن جواب بیا. منم روزی که گفته بودن به تنهایی رفتم و با تحویل کارتهای ملی خودم و همسرم پاسپورت ها رو بهمراه ویزای شینگن گرفتم.
    این روال کلی بود که همه کمابیش میدونید حالا سعی میکنم یه سری نکات ضروری رو اضافه کنم.
    اولا مدارکی که من برده بودم شامل: فرم درخواست که از اینترنت پرینت گرفتید و امضا کردید. اصل پاسپورت- یک قطعه عکس که روی فرم می چسبونید. اصل شناسنامه و کارت ملی با ترجمه و تااید دادگستری و وزارت خارجه- رزرو پرواز ( فقط رزرو همه آژانس ها این کارو رایگان انجام میدن براتون) - بیمه مسافرتی 30000 یورو - رزرو هتل - جواز کسب با ترجمه - پرینت حساب بانکی شش ماهه - سند مالکیت با ترجمه - سند ازدواج با ترجمه و در آخر برنامه سفر یا itinerary که خودم به همراه همسرم تهیه کرده بودم
    ضمنا از همه مدارک باید کپی تهیه کنید و اگه با خانواده اقدام میکنید به ازای تک تک افراد کپی از مدارک مورد نیاز بگذارید. به کپی خیلی حساسند و چند بار دیدم واسه یه برگ کپی افراد رو میفرستن که برن بیرون و کپی بگیرن سفارت هم هیچ گونه امکات تهیه کپی نداره.
    موقع مصاحبه هم همون سوالاتی که مرسومه رو پرسید هدف از سفر و شغلم اینجا که منم مختصر واسش توضیح دادم و برای واضح تر شدن یه کارت ویزیت شرکت رو که به انگلیسی بود رو به فرد مصاحبه کننده دادم.
    و چون بلیت قطار برای ورشو به کراکف اینترنتی خریده بودم و ضمیمه مدارک کرده بودم ازم پرسید چطوری خریدم و وقتی گفتم از اینترنت پرسید چجوری پولش رو دادی منم گفتم کارت ویزا دارم و چون همراه خودم برده بودم نشونش دادم. هرجا دیدید که چیزی به نظرش توی مدارکتون گنگه یا نیاز به توضیح داره خودتون شروع به توضیح دادن کنید البته مختصر و مفید. راجع به itinerary هم که تهیه کرده بودیم سوال کرد که کی اینو برات نوشته منم گفتم خودم با کمک همسرم، یکی از نکات مثبت مدارک من همین برنامه سفر بود چون خیلی دقیق و با جزئیات بود که هروز مثلا میخوام کجا برم و کجاهای لهستان رو ببینم، خودم که خوشم اومده بود ازش.
    موقع مصاحبه هم اعتماد به نفس خیلی مهمه من کمی استرس داشتم ولی مهمه که آرامشتون رو حفظ کنید
    امیدوارم همه دوستان موق باشند و اگه پرحرفی کردم عذر میخوام

11. تشکرها aamiri, kha, Anet از این پست تشکر کردند .
    پسندیده jack_bauer این پست را پسندیده اند .
    تازه وارد aliordi3 آواتار ها
    پسندیدن / تشکر
    mohamad_sajadi
    ممنون بابت توضیحاتتون دوست عزیز.
    شما دعوت نامه نداشتید؟
    حساب بانکی رو به گردشش کار دارند یا مانده اون مهم براشون؟

تازه وارد mohamad_sajadi آواتار ها
    پسندیدن / تشکر
    نه دعوتنامه نداشتم، اصولا برای یزای توریستی نباید نیاز به دعوتنامه باشه
    این دقیق نمیدونم که گردش مهمه یا مانده، ولی توی نامه بانک مانده رو مینویسه و گردش حساب یعنی مجموع پولی که توی این 6ماه به حساب وارد و خارج شده و همینطور میانگین موجودی حساب در طی این 6 ماه ( یا 3ماه) ولی مسئول توی بانک بهم گفت اونها میخوان بفهمن که تو یه حسابی داری اینجا که داری باهاش کار میکنی و بری برمیگردی

صفحه 14 از 14 نخستنخست ... 4121314

کلمات کلیدی این موضوع