سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
Results 1 to 5 of 5

Thread: جاذبه های دمشق (سوریه)

 1. #1
  zahrasafar
  مهمام

  جاذبه های دمشق (سوریه)

  سوریه یکی از مقاصد مذهبی قدیمی برای ایرانیان است.در سالهایی که راه کربلا بسته بود.ایرانیان بیشتر برای زیارت حضرت زینب به سوریه سفر میکردند و حظی معنوی می بردند.در سالهای اخیر هم آمار سفر به سوریه بین ایرانیان کم نبوده است.
  و اگر این جنگ ها هم نبود بازهم سفر به سوریه و زیارت در اماکن مقدس آن یکی از انتخابهای اول بیشتر ایرانیان میشد.به امید آنکه تمام دنیا را صلح وسازش و دوستی فراگیرد و سوریه همان سوریه آباد قبل گردد و دست ظالمان از گردن مظلومان و بچه های بی پناه کوتاه شود به مطالبی در مورد معرفی شهر دمشق می پردازیم:

  دمشق یا شهر یاسمن، پایتخت و مرکز مذهبی و اجتماعی سوریه است و در جنوب غربی این کشور واقع شده. شهر قدیمی دمشق توسط دیوارهای شهر احاطه شده است. از نظر جغرافیایی این شهر در تپه دامنه کوه شرقی قرار دارد و آب و هوای آن نیمه خشک است. دمشق کوچه هایی عربی با خانه هایی که بالکن های چوبی دارند، حمام های سنتی و مسجد های تاریخی بسیاری دارد. بهتر از همه اینکه می توانید در کافه های کوچک و قدیمی شهر از یک فنجان چای عربی لذت ببرید.  جاذبه مسجد سیده زینب

  آرامگاه حضرت زینب. معماری این مقبره ایرانی است و گنبد آن از طلای ناب ساخته شده است.
  جاذبه مسجد بزرگ اموی

  مسجدی متعلق به قرن هشتم که در مکانی ساخته شده که هزاران سال است مقدس به شمار میرود. این مکان بعنوان معبد آرامیک، معبد رومی و کلیسای بیزانس بوده است و مقبره صلاح الدین در حیاط آن قرار دارد.
  جاذبه شهر قدیمی  دیوارهایی به طول ۵ کیلومتر شهر قرون وسطایی دمشق را در خود احاطه کرده اند و مسجد بزرگ اموی را در قلب خود جای داده اند. کوچه های راهرو مانند، بازارهای شلوغ، قصرهای زیبا، مدرسه های قرآنی، کاروانسراها و مساجد بسیاری در این منطقه قرار دارند.
 2. #2
  zahrasafar
  مهمام
  جاذبه بازار حمیدیه

  این بازار مشهورترین بازار دمشق است و در دوره عثمانی ساخته شده. در این بازار میتوانید طلا و نقره های سنتی سوری و اسباب و اثاثیه چوبی کنده کاری شده بسیاری را پیدا کنید.  جاذبه قسمت مسیحی شهر و خیابان مستقیم

  ریا وکتا، از زمان روم/هلنی شاهراه اصلی شرق-غرب بوده و خانه های دمشقی این منطقه امروزه بیشتر به رستوران تبدیل شده اند.
  جاذبه موزه ملی

  این موزه آثاری بی نظیر که از مناطق باستانی سوریه بدست آمده از جمله مجسمه و جواهراتی از پالمیر، اولین الفبای دنیا بر روی لوح های اوگاریت و مجسمه هایی از کشیش ماری را در خود جای داده.


 3. #3
  zahrasafar
  مهمام
  جاذبه قصر عازم

  یکی از زیبا ترین قصرهای شهر قدیمی که در قرن هجدهم برای فرمانروای عثمانی، اسد پاشا العازم ساخته شد و دیوارهای اتاق های آن تصاویری از هنر و فرهنگ سنتی را به نمایش میگذارند.

  جاذبه کوه قاسیون

  بازدید از دمشق بدون رفتن به بالای این کوه و تماشای نمای فوق العاده شهر، ناتمام است.  کوه قاسیون دمشق به روایتی گفته می شود که در این غار قابیل برادر خود هابیل را کشت و به همین خاطر کوه از اولین جنایت بشر به فریاد درآمده است.


  تدمر (پالمیرا)

  پالمیرا، نام شهری باستانی در کشور جمهوری عربی سوریه است
  آثار این شهر تاریخی در استان حمص واقع شدهاست. آثار شهر باستانی «تدمر» (مملکت تدمر) «پالمیرا» در ۱۶۰ کیلومتری شهر حمص، ودر ۲۱۵ کیلومتری شمال شهر دمشق واقع شدهاست. این شهر زیبا در سال ۲۷۴ میلادی توسط اورلیانوس، امپراتور روم درجنگی خونین که بین ملکهٔ زنوبیا «ملکهٔ تدمر» رخ داد ویران شد
  .
 4. #4
  کاربر
  Join Date
  Jan 2013
  سن
  30
  Posts
  92
  Post Thanks / Like
  Rep Power
  5
  Array
  من دو بار رفتم که یه بارش با لبنان بود واقعا فوق العادست و باز هم دوست دارم برم و دلم پر میکشه واسه بی بی زینب و رقیه . البته بگم هیچ لحظه ای استثنایی تر از اون نبود که رفتم روی محل اسرا در مسجد معاویه لعنت الله


 5. #5
  عضو انجمن
  Join Date
  Jan 2013
  سن
  27
  Posts
  119
  Post Thanks / Like
  Rep Power
  5
  Array
  خیلی دوست برم حرم بی بی رقیه


Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •